27 вересня
Завантажити ще

Зеленський неприємно вражений великою делегацією України на конференції у Швейцарії

Зеленський неприємно вражений великою делегацією України на конференції у Швейцарії
Фото: President.gov.ua

Володимир Зеленський виступив із 18-хвилинним зверненням на конференції з відновлення України. Президент брав участь у заході онлайн, проте помітив у Швейцарії людей, яких “не бачив усі місяці війни”.

– На самому початку виступу шановний президент Кассіс (президент Швейцарії. – Авт.) сказав, що він тут бачить велику делегацію. Доволі велику, мені здається, пан президент сказав. Хм. Я теж, пане президенте, був здивований, що делегація справді досить велика.

І я хотів би чесно запросити деяких людей, яких побачив через екран, я їх не бачив усі ці місяці війни. Я дуже хотів би їх також запросити до України, оскільки у нас відновлення в Україні. Я просто хотів їм нагадати. Війна України. Там, де ці люди працюють. Мені здається, я дуже тонко нагадав їм, – сказав глава держави.

Безпосередньо у зверненні Зеленський сказав, що Україна пропонує свій національний план відновлення. Серед його ключових принципів - безпека, технологічність, застосування зелених технологій, безбар'єрність. Президент заявив, що за чотири місяці війни в Україні знищено близько 80 тисяч об’єктів.

На міжнародну конференцію з питань відновлення України до Лугано вирушили прем'єр-міністр Денис Шмигаль, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, віце-прем'єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров та інші. Мер Львова Андрій Садовий заявив, що він уперше виїхав із України за час війни.

Відновлення України оцінюється у 750 мільярдів доларів

Шмигаль заявив на конференції, що план відновлення України оцінюється у 750 мільярдів доларів. Ключовим джерелом мають бути конфісковані активи Росії та російських олігархів. Також серед джерел – міжнародні гранти, пільгові кредити міжнародних фінансових інституцій, інвестиції приватного сектору та позабюджетні внески приватних осіб і корпорацій, а також бюджет України. Платформа з відновлення України "Об'єднані у захисті – об'єднані у відновленні" складатиметься з трьох рівнів і матиме кілька офісів у країнах партнерів із центром у Києві.

На конференції в Лугано також виступили президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн, виконавчий віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, президент Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо, віце-президент Європейського інвестиційного банку Тереза Червінська та інші.