18 серпня
Завантажити ще

Зеленський: Новий пакет допомоги від США суттєво посилить нашу протиповітряну оборону

Зеленський: Новий пакет допомоги від США суттєво посилить нашу протиповітряну оборону
Фото: President.gov.ua

Президент Володимир Зеленський подякував американському колезі Джо Байдену за оголошений новий пакет військової допомоги для України. Про це йшлося у традиційному зверненні голови держави.

- Я особливо вдячний Сполученим Штатам Америки та особисто Байдену за оголошений сьогодні новий пакет підтримки для України, який містить дуже потужні системи NASAMS. Зенітний ракетний комплекс істотно посилить нашу протиповітряну оборону. Ми багато працювали задля такого постачання. Загалом цей пакет важить на 820 мільйонів доларів і крім NASAMS містить також боєприпаси для артилерії та радари, - сказав президент.

Як зазначив Зеленський, Україна не менш активно домовляється і про іншу нову зброю від партнерів для Донбасу, Харківщини та півдня України. Зокрема про нову допомогу у розмірі 1 мільярда доларів оголосила Норвегія.

– Сьогодні з візитом у Києві був прем'єр-міністр Норвегії. Обговорили з ним подальшу оборонну підтримку України, посилення санкцій проти Росії. Норвегія вже надала нам вагому підтримку, але буде ще додатковий пакет у розмірі 1 мільярд євро. Дякую. Не забудемо, - наголосив він.

Про те, що США виділять Україні додаткову військову допомогу, американська сторона заявила 30 червня. У новий пакет увійдуть дві передові зенітно-ракетні системи NASAMS, боєприпаси для ракетних систем HIMARS та 155-мм артилерії, а також 4 додаткові контрбатарейні радари. Загальна вартість військової допомоги складає 820 мільйонів доларів.