18 серпня
Завантажити ще

Екс-генсек НАТО очолить групу з питань гарантій безпеки для України

Екс-генсек НАТО очолить групу з питань гарантій безпеки для України
Фото: President.gov.ua

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Андерс Фог Расмуссен, який прибув із візитом до Києва, очолить створену групу з питань гарантій безпеки для України. Про це повідомив президент Володимир Зеленський у своєму зверненні до українців.

– Сформували спеціальну групу з питань міжнародних гарантій безпеки для України. Групу очолить Андерс Фог Расмуссен, екс-генсекретар НАТО – він сьогодні прибув до Києва. Керівник мого офісу Андрій Єрмак також працюватиме з ним. Головне завдання групи – розробити формат гарантій безпеки для нашої держави, які працюватимуть довгостроково та реально, щоб не було жодних майбутніх агресій, - заявив Зеленський.

За його словами, до складу створеної групи увійшли представники України, Австралії, США, Швеції, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Франції та Італії.

Андерс Фог Расмуссен обіймав посаду генерального секретаря НАТО з 2009 до 2014 року. До Києва він прибув із робочим візитом 30 червня. Політик провів зустріч із президентом Володимиром Зеленським, а також взяв участь у першому засіданні робочої експертної групи з питань міжнародних гарантій безпеки для України.