Завантажити ще

Ассанж подав апеляцію на рішення Британії про його екстрадицію до США

Ассанж подав апеляцію на рішення Британії про його екстрадицію до США
Фото: REUTERS

Засновник сайту Wikileaks Джуліан Ассанж, якого звинувачують у шпигунстві, оскаржив у Верховному суді рішення британської влади про його екстрадицію до Сполучених Штатів. Про це пише The Wall Street Journal.

- Старший партнер юридичної фірми Birnberg Peirce & Partners, що захищає Ассанжа, Гарет Пірс заявив, що у четвер засновник Wikileaks подав дві апеляції до Верховного суду Великобританії. Тепер суд має вирішити, чи є підстави для розгляду цих звернень, - пише видання.

Як зазначено у повідомленні, рішення Верховного суду Великобританії стане останнім етапом юридичної баталії на тему екстрадиції Ассанжа.

Йдеться про австралійського журналіста та засновника сайту WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого в США звинуватили в публікації "зливів" та розслідуванні про діяльність спецслужб. Серед висунутих йому звинувачень - розголошення державної таємниці та незаконний злам комп'ютерних мереж.

У грудні 2021 року Ассанжа було затримано поліцією Великобританією. Тоді лондонський суд ухвалив рішення екстрадувати журналіста до США. 17 червня глава МВС Сполученого Королівства Пріті Пател ухвалила рішення про екстрадицію Ассанжа до США, де йому загрожує 175 років ув'язнення.