Завантажити ще

Єрмак: Договір про гарантії безпеки для України може з'явитися протягом липня

Єрмак: Договір про гарантії безпеки для України може з'явитися протягом липня

Перша редакція договору, який передбачає міжнародні гарантії безпеки для України, може з'явитись у найближчі тижні. Документ планують розробити упродовж липня. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак у ході спільного брифінгу з екс-генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Андерсом Фог Расмуссеном.

- Ми плануємо вийти у першу редакцію документу протягом цього місяця. Працюватимемо швидко. У нас немає часу. Наша позиція з напрацювання гарантій зміцнюватиме нашу позицію, - заявив Єрмак.

Водночас глава ОП наголосив, що договір про гарантії безпеки для України не стане альтернативою руху України до НАТО.

- Якщо ви відкриєте Конституцію, ви побачите відповідь на ваше запитання, – відповів він на запитання журналістів.

Що стосується зустрічі президента Володимира Зеленського з російським лідером Володимиром Путіним, Єрмак повідомив, що жодних сигналів з цього приводу Україна не отримувала, жодні переговори поки не ведуться.

- Поки що жодних переговорів про зустріч президентів України та Росії не ведеться. Ми про такі сигнали не чули. Позицію нашу ви знаєте, – сказав він.

Як зазначив політик, наразі Україна проводить консультації щодо експорту українського зерна. Діалог ведеться лише на рівні ООН.

- Також ми говоримо про це з турецькою стороною, але про конкретні дати щодо зустрічі в Туреччині чи іншому місці домовленості немає. На першому місці для нас стоїть питання безпеки, - наголосив голова ОП.

Перемовини між Україною та Росією тривають онлайн у форматі робочих груп. Очна зустріч української та російської делегацій востаннє відбулася 29 березня у Стамбулі. Сторони обговорюють можливість підписання угоди про нову систему гарантії безпеки, згідно з якою країни, що підписалися, гарантують протягом кількох днів надати допомогу Україні у разі військової агресії.