28 вересня
Завантажити ще

Ердоган: Для вивезення зерна з України вже готові 20 кораблів

Туреччина працює над відкриттям коридорів на експорт зернової продукції з України. Для цього вже готово близько 20 суден. Про це пише "Укрінформ".

- Ми продовжимо підтримувати телефонну дипломатію з паном Путіним та паном Зеленським. У нас є дорожня карта, реалізація якої розпочата. Ми постараємося запустити цей коридор якнайшвидше. Ми маємо близько 20 кораблів у регіоні, які готові до вивезення зерна з України. Ми й надалі забезпечуватимемо розвантаження та доставку продукції до третіх країн, - повідомив президент Туреччини Реджеп Ердоган на прес-конференції за результатами саміту НАТО в Мадриді.

Як зазначив турецький лідер, найближчими днями він планує провести чергові телефонні розмови з Путіним та Зеленським. Дзвінки заплановані на кінець поточного тижня – початок наступного.

З початку вторгнення в Україну Росія заблокувала наші порти, у зв'язку з чим понад 20 мільйонів тонн зерна виявилися заблокованими. Вивезти їх на експорт поки що неможливо. Президент Росії Володимир Путін заявив, що готовий розблокувати порти за умови, якщо Захід зніме проти РФ санкції. На початку червня Стамбул заявив, що планує створити командний центр, механізм якого допоможе вивезти з України зерно на світові ринки.