Завантажити ще

США перекидають війська до Європи - на всякий випадок

США перекидають війська до Європи - на всякий випадок
Фото: REUTERS/Огнен Теофіловскі

Президент США Джо Байден анонсував розгортання нових американських сил на території Європи. Він зазначив, що "Путін порушив мир у Європі. США та союзники активізуються, доводячи, що НАТО потрібніше, ніж будь-коли". Байден обіцяє посилити Альянс у всіх напрямках – на суші, на морі та у повітрі.

У Європі вже зараз 100 тисяч американців

У Польщі, за словами Байдена, США створять постійний штаб 5-го армійського корпусу США. Це посилить сумісність військ США та НАТО по всьому східному флангу Альянсу.

До Великобританії направлять дві додаткові ескадрильї винищувачів F-35, а у Німеччині та Італії посилять протиповітряну оборону.

"Ми зміцнимо військову позицію США в Європі, реагуючи на зміну ситуації з безпекою. США відправлять два додаткові есмінці на військово-морську базу в іспанському місті Рота", - заявив американський лідер.

Штати збільшать військову міць також у Румунії та Балтійському регіоні. У Румунії з'явиться ротаційна бригада чисельністю до 3 тис. бійців та 2 тис. невійськового персоналу.

США збільшили свій загальний контингент сил у Європі з 60 тисяч військовослужбовців до вторгнення Росії до України приблизно до 100 тисяч наразі. Підсилювали переважно країни, розташовані вздовж східного флангу Європи.

Раніше президент США Джо Байден наказав американським військам у Європі зміцнити оборону держав, які межують із Україною. Він доручив міністру оборони Ллойду Остіну перекинути сили в зону операцій Європейського командування США в країнах Балтії, Польщі та на південно-східний фланг НАТО.

Бази США є по всій Європі

З Італії до країн Балтії було перекинуто оперативну групу піхотного батальйону чисельністю близько 800 військовослужбовців. Сюди ж із Німеччини перекинули вісім літаків F-35 Lightning II, тридцять два ударні вертольоти Ан-64 Apache.

З Німеччини до Румунії перекинули тисячу солдатів із ескадрону, оснащеного бронемашинами Stryker.

Піхотну бригаду 82-ї повітряно-десантної дивізії було переведено до Польщі з Форт-Брегга в Північній Кароліні.

Роти, оснащені бронемашинами Stryker, розгорнуті в Угорщині та Болгарії.

В тему

Американські бази розміщені по всій Європі. Найбільше їх у Німеччині – п'ять баз. Штаб-квартира армії США знаходиться у Вісбадені – невеликому містечку за 40 км від Франкфурта-на-Майні, а штаб Сил морської піхоти США – у містечку Беблінгене на південному заході країни. Американські авіабази розташовані в Рамштайні та Шпангдалемі. Також прийнято вважати, що на авіабазі бундесверу в Бюхелі зберігаються до 20 американських ядерних боєголовок. Крім того, авіабаза Рамштайн використовується як центр управління безпілотниками, задіяними на Близькому Сході.

В Греції у США три бази в материковій частині країни і ще одна - база ВМС - на Криті. Бази США є по всій Західній Європі: у Великій Британії, Португалії, Іспанії, Франції, Італії, Бельгії, Нідерландах, а також у Норвегії, Ісландії та Туреччині.

Загалом чисельність американських військ у Європі йде у бік збільшення з часів холодної війни. Тоді кількість американського військового контингенту на континенті становила 350 тисяч осіб.

Думка експерта

Воювати за нас все одно не підуть

Олег Жданов, експерт з питань міжнародної безпеки:

- Збільшення чисельності американських військ фактично означає повернення до часів холодної війни. Тоді було найбільше накопичення американських сил у Європі. І це покаже повну неспроможність Росії, оскільки вона жодним чином не може змагатися за силою зі США та НАТО.

Крім цього, це буде сильний іміджевий удар по РФ. Почавши війну в Україні, Москва домагалася нерозширення НАТО та зменшення американських військ у Європі, а отримала діаметрально протилежний результат.

Але це не означає, що американці будуть воювати за нас. На прямий конфлікт із росіянами вони ніколи не підуть, якщо ті, звісно, ​​не нападуть на когось із членів НАТО.

Новини по темі: НАТО армія США Європа