Завантажити ще

Бренсон: Покидаючи Україну, знадобиться час, щоб переробити шквал вражень і осяянь

Бренсон: Покидаючи Україну, знадобиться час, щоб переробити шквал вражень і осяянь
Фото: virgin.com

Найменше, що може зробити світ для України, - надати непохитну та беззастережну підтримку, поки останній російський солдат не залишить українську територію.  Все інше буде поразкою верховенства права та суверенітету націй. Про це у своїй колонці написав засновник компанії Virgin Galactic, мільярдер Річард Бренсон,який напередодні відвідав Київ.

 - Щодня українці воюють і гинуть за весь вільний світ. Найменше, що може зробити решта світу, це надати нашу непохитну та беззастережну підтримку, поки останній російський солдат не залишить українську територію. Все інше було б поразкою – не лише поразкою права України вільно обирати свою долю, а й верховенства права та суверенітету націй, - написав Бренсон.

Він розповів, що головною метою поїздки до Києва була зустріч з українцями, щоб «зрозуміти їхні страхи та занепокоєння». Також в плани мільярдера входило «дізнатися, що бізнес у партнерстві з громадянським суспільством та урядами може зробити для найефективнішої підтримки України».

-  Потрапити в країну, в якій ведеться війна, – це принизливий і емоційний досвід. Я дуже добре запам’ятав Київ з попередніх візитів у 2014 та 2015 роках. Це прекрасна столиця, з приголомшливим історичним міським пейзажем, побудованим на березі величного Дніпра. Але шрами війни неминучі в цьому великому місті, особливо в спалених снарядами житлових будинках, які постраждали від невибіркових авіаударів і ракетних обстрілів Росії, - написав Бренсон.

Він розповів, що побував на місті останнього удару по Києву та побачив зруйнований російською ракетою дитячий садок.

-  Дивлячись на руїни згорілого дитячого садка, далеко від будь-яких стратегічно значущих об’єктів, стає зрозуміло, що такі напади не є ненавмисними та свавільними. Вони є частиною цілеспрямованої стратегії поширення страху та терору серед мирного населення України. Сподіваюся, російські винуватці цих шокуючих актів будуть притягнуті до відповідальності, - наголосив засновник компанії Virgin Galactic.

Бренсон додав, що у кінці поїздки  зустрівся з Зеленським та деякими представниками Кабміну. І побачив, як змінився президент нашої країни, ставши «рідкісним лідером воєнного часу, який проектує незламний дух і невпинну рішучість довести цю війну до кінця та відбити агресію».

- Покидаючи Україну, знадобиться деякий час, щоб переробити шквал вражень і осяянь. Але мені зрозуміло, що потрібно в Україні – я підпишусь у найближчі дні і поділюся більше. Я зберігаю надію, що Україна та її чудовий народ переможуть і виграють цю війну, взявши під контроль свою територію, свій суверенітет і свій майбутній шлях. Але, як ніколи, ми всі маємо об’єднатися і протистояти загрозі, яка стоїть перед Україною та світом, - підсумував Бренсон.

71-річній Річард Бренсон - англійський підприємець, засновник корпорації Virgin Group. Згідно з оцінками журналу Forbes, розмір статків Бренсона оцінюється у 5 млрд доларів.