Завантажити ще

Туреччина підтримає членство Фінляндії та Швеції у НАТО

Туреччина підтримає членство Фінляндії та Швеції у НАТО
Фото: REUTERS

Північноатлантичний Альянс погодив із Туреччиною питання про прийом до свого складу Фінляндії та Швеції. Про це повідомляє прес-служба президента Фінляндії Саулі Ніїністе.

- Сьогодні в Мадриді ми провели зустріч із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом та прем'єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон за сприянням генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга. За підсумками цієї зустрічі, наші міністри закордонних справ підписали тристоронній меморандум, який підтверджує, що Туреччина на саміті в Мадриді цього тижня підтримає заяви Фінляндії та Швеції стати членами НАТО, - заявили у відомстві.

Як зазначено в повідомленні, конкретні кроки щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО будуть узгоджені союзниками Альянсу протягом наступних двох днів.

- Наш спільний меморандум наголошує на прихильності Фінляндії, Швеції та Туреччини надавати повну підтримку у разі загроз безпеці один одного. Становлення нас союзниками по НАТО ще більше зміцнить це зобов'язання, - йдеться у повідомленні прес-служби фінляндського президента.

До цього Туреччина блокувала розгляд заявок Фінляндії та Швеції на вступ до НАТО. В Анкарі вважали, що країни не виконали їхні вимоги щодо вступу до альянсу. Серед вимог була заборона діяльності у Стокгольмі та Гельсінках організацій, які Туреччина назвала "терористичними", та надання відповідних письмових зобов'язань.