21 листопада
Завантажити ще

Скандали нового омбудсмена Дмитра Лубінця: від контрабанди з ОРДЛО до «комфортної» Денисової

Скандали нового омбудсмена Дмитра Лубінця: від контрабанди з ОРДЛО до «комфортної» Денисової
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Четвертим омбудсменом в історії незалежної України став Дмитро Лубінець. Сьогодні, 1 липня, за його кандидатуру на пленарному засіданні Верховної Ради проголосували 250 депутатів.

Чим відомий Дмитро Лубінець? Як ставився до своєї попередниці – Людмили Денисової? Чим займався з початку повномасштабної війни Росії проти України та в яких скандалах фігурував? З них і почнемо.

Корупція з компенсацією коштів на оренду житла

В 2020 році Лубінець проходив по кримінальному провадженню щодо можливого отримання ним близько 1 млн грн компенсації вартості оренди житла в Києві. Політика навіть оштрафували на 1135 гривень за те, що він із серпня 2020 року по квітень 2021 року не приходив на допит у НАБУ як свідок.

На роботі грав в ігри на планшеті

У лютому 2020 року парламентські фотокореспонденти спіймали народного депутата у Верховній Раді за грою на планшеті. Розважався депутат під час розгляду законопроєкту про ринок сільськогосподарської землі в Україні.

Мовна перепалка з Рабіновичем

Під час одного із засідань профільного комітету Дмитро Лубінець закликав колегу Вадима Рабіновича висловлюватись українською мовою. У відповідь Рабінович пригрозив Лубінцю судовим позовом через «порушення його конституційних прав» та спровокував на те, щоб саме Лубінець став для нього репетитором з української мови.

- Даю доручення секретаріату підготувати робочий час – не менше однієї години – на пленарному тижні для того, щоб голова комітету Лубінець із главою підкомітету Рабіновичем Вадимом Зіновійовичем могли спілкуватися і вивчати українську мову. Робимо онлайн-курси з вивчення української, – підсумував результат перепалки Лубінец. Але далі розпорядження діло не пішло, жодних уроків Рабінович не брав.

Противник криміналізації за незаконне збагачення

Підпис Лубінця стояв під зверненням 59 народних депутатів під поданням, на підставі якого Конституційний суд України у 2019 році скасував статтю Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Ця стаття зобов'язувала держслужбовців давати пояснення про джерела їхніх доходів та членів їхніх сімей.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні було запроваджено у 2015 році. Імплементація цієї норми стала однією із вимог Євросоюзу щодо виконання Плану дій по візовій лібералізації, а також одним із зобов'язань України перед МВФ.

Ідея націоналізувати АТБ

У 2016 році прізвище Дмитра Лубінця фігурувало в ряді публікацій ЗМІ щодо ідеї націоналізації мережі супермаркетів АТБ. Ніби головним спікером та лобістом такої ідеї був саме Лубінець. Нардеп звинувачував мережу супермаркетів у «злочинній діяльності на території окупованих Криму, Донецької та Луганської областей». Втім, у відкритих джерелах можна знайти й коментарі Лубінця на захист АТБ.

- Ще 20 грудня 2016 року я направив депутатське звернення в усі правоохоронні органи - в Генеральну прокуратуру, Національну поліцію, Службу безпеки України, навіть у Фіскальну службу. Всі відповіді, які отримав як народний депутат, свідчать - жодного факту, який би підтверджував протиправну діяльність компанії АТБ, не було знайдено, - розповідав Лубінець і додавав: - Після того, як побачили хлопці-атошники, що у мене виникли, скажімо так, питання до діяльності АТБ, я отримав величезний лист підтримки корпорації АТБ, який був підписаний ветеранами АТО, які служили в Донецькій і Луганській областях. Я знаю особисто, наскільки велику допомогу їм надавали. Користуючись нагодою, хочу висловити подяку АТБ від Донецької області.

Контрабанда з ОРДЛО

У 2016 році журналісти авторитетного видання досліджували, хто такий Ілля Ківа, який очолював департамент протидії наркозлочинності Нацполіції. І під час дослідження одного із епізодів сумнівних дій Ківи промайнуло і прізвище Дмитра Лубінця. Журналісти отримали свідчення одного з військових, який розповідав про причетність Ківи та Лубінця до контрабанди з ОРДЛО.

- Ми стояли на блокпосту «Бугаси», затримали дві фури з контрабандою в січні 2015-го, одразу зателефонував Ківа, приїхав депутат Дмитро Лубінець, щоб фури відбити. Ми, щоб уникнути конфлікту, викликали батальйон «Київ-2» та співробітників СБУ, – наводили ЗМІ слова керівництва 28-ї окремої механізованої бригади ЗСУ

Докладніше
  • Політична кар’єра: У 2010 році Дмитра Лубінця було обрано до міськради Волновахи. Місцеві ЗМІ характеризували політика як єдиного депутата міськради, який дотримується патріотичної позиції від початку російської окупації Донбасу у 2014 році.
  • Двічі обирався народним депутатом ВР: у 2014 р. - від БПП, у 2019 р. – самовисуванець за округом № 60 (Донецька область). На останніх позачергових виборах Лубінець обійшов майже на 10% висуванця від ОПЗЖ, колишнього генпродюсера заблокованого телеканалу «112 Україна» Артема Марчевського.
  • У парламенті 9-го скликання очолює Комітет з прав людини. Входить до складу депутатської групи «За майбутнє».
  • Реакція на звільнення Денисової: «На моє переконання, про людей потрібно судити по результативності їхньої діяльності. Як голова Комітету, вважаю, у нашого Комітету й Офісу Уповноваженої є спільні успішні проєкти, і мені особисто максимально комфортно працювати з Людмилою Леонтіївною», - написав на своїй сторінці в фейсбуці Дмитро Лубінець
  • Активність під час війни: Постійно їздить на передову та волонтерить, передаючи військовим засоби захисту та прилади для покращення ведення оборони країни, а постраждалим від російської агресії громадянам – гуманітарну допомогу. Захищає права громадян України та національних меншин на міжнародній арені, виступаючи з викривальними фактами російських звірств і звертаючи увагу західних політиків на необхідності допомагати та підтримувати українців.

Дмитро Лубінець
Дмитро Лубінець
Досьє Коротко про

Вік: 40 років

Місце народження: уродженець Волновахи, Донецька область.

Освіта: має дві вищі освіти – історик, юрист.

Кількість підписників у фейсбуці: 9680 осіб.

Сімейний стан: одружений. Виховує двох дітей - сина Данила та доньку Валерію. Дружина Яніна Лубінець - помічниця нардепа від «Слуги народу» Арсенія Пушкаренка.