Завантажити ще

Bloomberg: В Росії вперше за 100 років настав дефолт

Bloomberg: В Росії вперше за 100 років настав дефолт
Фото: EVGENIA NOVOZHENINA/REUTERS

В Росії настав дефолт за суверенними борговими зобов'язаннями. Крайній термін для виплати ста мільйонів доларів за купонами минув у ніч на 27 червня, повідомило агентство Bloomberg.   

- У неділю минув пільговий період для виплати майже 100 млн доларів прострочених платежів за держоблігаціями, і у разі неплатежу крайній термін вважається подією дефолту, - сказано в повідомленні.

 Експерти відмітили, що дефолт має в основному «символічний характер і мало що означає для росіян», які «і мають справу з двозначною інфляцією та найгіршим економічним скороченням за останні роки».

Агентство підкреслило, що ситуація схожа с тим, що відбувалося у 1918-му році, коли більшовики відмовилися платити за царськими боргами.

Дефолт – це невиконання зобов'язань боржника щодо виплати боргу. Оголошення державою дефолту знижує його кредитні рейтинги - країні стає складно чи неможливо залучати нові позики, як наслідок обмеженість вливання зовнішніх капіталів гальмує розвиток економіки.

Раніше «КП в Україні» давало відповіді на основні запитання відносно дефолту в Росії: чому він настав і що це означає для росіян.