18 серпня
Завантажити ще

ГУР: Росія збільшує військову присутність у Білорусі

ГУР: Росія збільшує військову присутність у Білорусі
Фото: t.me/modmilby

Росія збільшує військову присутність у Білорусі. Про це вдень у неділю, 26 червня, повідомило Головне управління розвідки Міністерства оборони України.

- Керівництво установ та організацій Гомельської області попереджені про ймовірність повернення підрозділів ЗС РФ. Одночасно росіяни планують нарощування чисельності оперативно-тактичної авіації на території Білорусі, - йдеться в Телеграм-каналі відомства.

Офіційна причина зростання військової присутності – проведення спільного патрулювання повітряного простору в рамках спільного навчально-бойового центру підготовки авіаційних підрозділів та підрозділів ППО.

– Для цього запланований переліт 10 літаків на аеродром Барановичі. Також з 22 червня на території Гомельської області тривають мобілізаційні навчання. Натомість анонсовані раніше у білоруських ЗМІ заняття з бойової підготовки з резервістами, не проводяться. Самих резервістів наразі використовують для проведення господарських робіт, - уклали у військовій розвідці.

25 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ передасть Білорусі комплекси " Іскандер М ". Вони можуть застосовувати як балістичні, і крилаті ракети, причому як у звичайному, і ядерному виконанні. Також російський лідер заявив про готовність дообладнати на авіазаводах РФ літаки Су-25, які є на озброєнні Білорусі.

23 червня заступник начальника Головного оперативного управління Генштабу ЗСУ Олексій Громов повідомив, що Білорусь може надати Росії озброєння для боїв у двох напрямкахдонецькому чи херсонському.

21 червня речник Міноборони Олександр Мотузяник повідомив, що на кордоні Білорусі з Україною перебувають до семи білоруських батальйонів чисельністю до чотирьох тисяч осіб.