Завантажити ще

Мер Сєвєродонецька заявив, що війська РФ повністю захопили місто

Мер Сєвєродонецька заявив, що війська РФ повністю захопили місто
Фото: svoi.city

Сєвєродонецьк знаходиться під повним контролем російської армії, виїхати з міста на підконтрольну частину Україні вже неможливо. На цьому наголосив мер міста Олександр Стрюк в ефірі всеукраїнського телемарафону.

– Місто повністю під окупацією РФ. Намагаються там наводити свої порядки, призначили якогось коменданта, який збирає якийсь актив. Місто настільки знищене, що людям важко буде справлятися з цією ситуацією. Сподіватимемося, що місто якнайшвидше повернеться під контроль України, - заявив Стрюк.

За його словами, евакуюватися городяни поки не можуть, можливість виїхати з Сєвєродонецька є лише на захоплену росіянами територію.

– Зараз можливості виїхати немає, люди можуть виїхати лише у бік окупованої території. Якщо буде можливість потрапити на територію "великої землі" - ми сприятимемо, але поки що такої можливості немає, - підкреслив він.

Як зазначив Стрюк, люди, які ховалися на "Азоті", почали виходити з укриттів. Городяни потребують медичної та психологічної допомоги. Росіяни з ними знімають пропагандистські ролики. Передати гуманітарну допомогу поки що городянам, що залишилися, можливості немає, оскільки на кордонах міста йдуть бої.

Раніше мер Сєвєродонецька Олександр Стрюк заявив, що українським військовим вдалося залишити місто, не потрапивши до блокади. За його словами, наші захисники відійшли на укріпленіші позиції, чим зберегли свої життя. Також сєверодонецький градоначальник зазначає, що ситуація у місті залишається складною.