Завантажити ще

У США скасували конституційне право жінок на аборти, яке діяло 50 років

У США скасували конституційне право жінок на аборти, яке діяло 50 років
Фото: levik.blog

Верховний суд США скасував рішення у справі "Роу проти Уейда" 1973 року, яке визнало конституційним право на аборт. Рішення ухвалили п'ятьма голосами судів проти чотирьох. Про це повідомляє "DW".

– Конституція не дає права на аборт, та право регулювати аборти повертається народу та його обраним представникам, – зазначено у рішенні суду.

Згідно з ухвалою суду, тепер питання переривання небажаної вагітності вирішуватиметься на рівні законодавства кожного зі штатів. У Міссурі та Південній Дакоті генпрокурори вже підписали заборони на аборти.

В 13 штатах США раніше були прийняті закони про заборону абортів у разі скасування "Роу проти Уейда". У законодавствах ще семи штатів зберігаються заборони, введені до 1973 року, і тепер вони можуть знову набути чинності. Лише у 16 американських штатах із 50 діють закони, що охороняють право на переривання вагітності.

Заборона абортів же набула чинності у шести штатах - Міссурі, Південна Дакота, Арканзас, Луїзіана, Кентуккі та Оклахома.

Байден назвав рішення суду "трагічною помилкою", а Трамп - "великою перемогою"

На рішення Верховного суду вже відреагував президент США Джо Байден, назвавши його "трагічною помилкою" та "жорстокістю". Американський лідер заявив, що суд відкрито забрав конституційне право громадян США.

- Це сумний день для нашої країни, і, на мою думку, боротьба не завершилася. Це втілення екстремальної ідеології та трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, що не робив раніше – відкрито забрав конституційне право. Рішення Верховного суду в п'ятницю, яке скасовує Роу проти Уейда, "буквально повертає Америку на 150 років тому, - цитує Байдена " Голос Америки ".

Також президент США закликав Конгрес вирішити це питання на законодавчому рівні. Він підкреслив, що влада країни використає всі відповідні правові повноваження, але остаточне рішення буде за конгресменами.

Попередник Байдена - Дональд Трамп підтримав рішення Верховного суду, яке було однією з його передвиборчих обіцянок.

- Сьогоднішнє рішення є найбільшою перемогою для життя в поколінні, поряд з іншими нещодавно прийнятими рішеннями, які стали можливими лише завдяки тому, що я виконав усе, що обіцяв, у тому числі номінування та включення трьох дуже шанованих та сильних захисників конституції до Верховного суду. США, – заявив Трамп.

Генеральний прокурор Меррік Гарленд заявив, що Міністерство юстиції не погоджується з рішенням Верховного суду скасувати Роу проти Уейда. Він вважає, що своїм рішенням суд відібрав частину невід'ємної складової жіночої свободи.

- Верховний суд скасував встановлене право, яке було невід'ємною складовою жіночої свободи протягом півстоліття – право, яке гарантувало можливість жінок повноцінно та рівноправно брати участь у житті суспільства. І відмовляючись від цього фундаментального права, яке він неодноразово визнавав та підтверджував, Суд перевернув доктрину stare decisis, ключового стовпа верховенства права, - заявив Гарленд.

Новини по темі: Суд Новини США Аборти