13 серпня
Завантажити ще

Володимир Зеленський припустив в Україні призов підлітків до армії, як в Ізраїлі

Володимир Зеленський припустив в Україні призов підлітків до армії, як в Ізраїлі
Фото: President.gov.ua

Призов до армії всіх підлітків, як в Ізраїлі, може стати реальністю для України. Однак це питання слід винести на громадське обговорення. Про це Володимир Зеленський сказав під час онлайн-спілкування з професорами та студентами вишів Ізраїлю.

- Це одна з моделей, що розглядаються у реформі безпеки, яку ми готуємо на фундаменті ЗСУ та МВС. Я не впевнений, що саме така модель буде. Ми обов'язково обговоримо її із суспільством, - повідомив президент, відповідаючи на запитання студентки з України.

Глава держави зазначив, що як раніше, вже точно не буде.

- Так як раніше з погляду захисту нашої держави, армії та військових, то вже не буде. Підхід буде змінено для студентства і тощо, - підсумував він.

На зустрічі Зеленський сказав також, що у багатьох сферах на Україну чекають дуже схожі з Ізраїлем речі.

- Це стосується як кордонів нашої держави, так і безпеки всередині країни. З таким сусідством бомбардування, крилаті ракети чи ще щось можуть бути в будь-який момент. Тому буде також розвинена протиповітряна оборона нашої держави, – пояснив президент.

На сайті президента сказано, що до онлайн-спілкування з Володимиром Зеленським приєдналися представники семи інститутів, 14 наукових шкіл та дослідницьких центрів Ізраїлю. Приблизна аудиторія становила 20 тисяч осіб. Захід пройшов у Єврейському університеті Єрусалима, а також транслювався у соціальних мережах, на YouTube-каналах та на місцевому телебаченні.

В Ізраїлі абітурієнтів вишів не звільняють від армії. Термін строкової служби для чоловіків становить 30 місяців, а для жінок – 24 місяці.