Завантажити ще

У мера на Одещині пройшли обшуки - шукали паспорт Придністров'я

У мера на Одещині пройшли обшуки - шукали паспорт Придністров'я
Фото: facebook.com/Сергій Лупашко

Мер міста Кодима в Одеській області повідомив про обшуки, що пройшли у нього. Причиною для них стали підозри у наявності паспорта так званого Придністров'я. Сергій Лупашко запевнив, що має лише одне громадянство - України.

- Сьогодні о 07:30 год. ранку представниками силових структур за рішенням Печерського районного суду міста Києва відносно мене та сина було здійснено обшук на предмет підтвердження співпраці із рф , мотивуючи це наративом щодо громадянства так званої пмр. Хоча я народився в Республіці Молдова, а згодом набув громадянства України і ніяких спекуляцій на цю тему бути не може, - написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

Лупашко заявив, що підозри не підтвердились. Представники правоохоронних органів "але й самі були здивовані, адже ніяких фактів чи передумов державної зради з мого боку та членів моєї сім’ї просто нема".

Мер поскаржився на те, що протягом року працює "в умовах постійних погроз та сфабрикованих справ". Сергій Лупашко запевнив, що соціально-економічна ситуація у місті під контролем, державні інститути працюють у штатному режимі.

У СБУ і ГБР Суспільному повідомили, що не мають інформації про обшуки в будинку міського голови.

У вересні 2021 року Сергій Лупашко став героєм одеських ЗМІ через те, що важко прочитав промову до Дня міста. Журналісти запідозрили мера у незнанні української мови. Сам Лупашко вибачився перед мешканцями та зазначив, що без окулярів погано бачив промову, написану на листочку.