30 вересня
Завантажити ще

Верещук: Червоний Хрест не має доступу до більшості українських військовополонених у Росії

Верещук: Червоний Хрест не має доступу до більшості українських військовополонених у Росії
Фото: facebook.com/vereshchuk.ukraine

Червоний Хрест не має доступу до більшості українських військовополонених у Росії. Про це на брифінгу повідомила віце-прем'єр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

- Ми вимагаємо, щоб Червоний Хрест був більш категоричний у своєму міжнародному мандаті. Тому що він єдиний може мати гарантії, що сторона конфлікту допускатиме його до військовополонених. В Україні ми дотримуємось усіх правил міжнародного гуманітарного права. А Росія не робить так систематично, що ми вже втомилися про це розповідати. Червоний Хрест не має доступу на території Росії до більшості таборів для військовополонених та СІЗО, про які ми знаємо… Світ безсилен перед варварством Росії, - сказала вона.

Верещук повідомила, що, крім військовослужбовців, Україні вдалося звільнити з російського полону 103 цивільних. Усього понад 1,5 тисячі цивільних перебувають у російських в'язницях. Вони сидять у Ростові, Курську як військовополонені.

Також, за її словами, через Росію вдалося відкрити лише половину запланованих гуманітарних коридорів - 165 із 350. Основними причинами зриву були заяви Росії про відсутність бажаючих виїхати на підконтрольну Україні територію, а також відкриття Росією гуманітарних коридорів на підконтрольну їй територію.

За інформацією міністра, Росія депортувала на підконтрольну їй територію близько 1 200 000 українських громадян. Це менше за цифру, яку називають у РФ. За версією країни-агресора, на її територію поїхало два мільйони громадян України.