Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
20 лютого
Завантажити ще

Масі Найєм розповів, в яких містах і скільки людей рятували його життя

Масі Найєм розповів, в яких містах і скільки людей рятували його життя
Фото: facebook.com/MasiNayyem

Поранений на фронті Масі Найєм у День медичного працівника розповів, скільки людей рятували йому життя. Відомий український адвокат написав на своїй сторінці у Фейсбук, що перш ніж доставити його до Дніпра, його стан намагалися стабілізувати у Слов'янську та Краматорську.

- Як сказали лікарі, після такого поранення мало хто залишається при пам‘яті, але мій мозок зберегли і я вільно мислю і навіть аналізую все, що відбулось, - зазначив він.

З фронту до Слов'янська Найєма довезли завдяки товаришу по службі з позивним Байкер. У місті стан юриста стабілізували місцеві лікарі та співробітники Першої добровольчої мобільної лікарні імені Миколи Пирогова – неурядової організації медиків-добровольців, яка надає допомогу пораненим на фронті.

До Краматорської лікарні юриста транспортувала команда міжнародної гуманітарної організації Migrant Offshore Aid Station (MOAS). Операційне втручання проводила команда на базі третьої медичної роти. З Краматорська до Дніпра Масі Найєма евакуювала екіпаж MOAS у складі водія-українця, парамедика з Туреччини та анестезіолога з Польщі.

Брат Масі Найєм, екс-нардеп, а нині заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм розповів, що вже другий тиждень половина його життя проходить у лікарні. За його словами, боєць із позивним Байкер став єдиним у машині, який не був поранений.

- Якби брата доставили на півгодини пізніше, могло статися непоправне – гематома у оці почала тиснути на мозок, і була велика загроза прориву внутрішньої мембрани та інфекції (вибачте якщо неточно, я не медик, але я так запам’ятав).

Багато хто був у шоці, що брата вдалось доставити з Краматорську до лікарні у Дніпрі всього за дві з половиною години. Зазвичай на це потрібно до трьох з половиною годин, а до ремонту дороги – майже шість. Якби брата транспортував інший екіпаж, в інший час або іншою дорогою, я б його навряд чи застав живим. Неймовірний збіг обставин ще й у тому, що українська команда MOAS координується двома афганцями з Кабулу – Саїдом та Заміром, а дорогу два роки тому відремонтувала команда, у якій я зараз працюю.

Операція тривала майже сім годин і завершилась близько третьої ночі, - написав Мустафа Найєм у Фейсбуці.

Про тяжке поранення Масі Найєма на голову на фронті стало відомо 5 червня. Адвокат був у комі і втратив око.

Новини по темі: Мустафа Найєм Масі Найєм