19 червня
Завантажити ще

В Україні з'явиться білий список російських артистів

В Україні з'явиться білий список російських артистів
Фото: Зображення Gabriel Doti із сайту Pixabay

В Україні з’явиться білий список російських артистів. Його створення передбачає законопроект №7273-д, ухвалений у неділю Верховною Радою. Російські зірки, що потрапили до переліку, зможуть, як і раніше, гастролювати в Україні, а їхня музика крутиться на радіо та музичних каналах.

Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту, до списку включатимуть виконавців, які подали заяву встановленої форми та декларацію на підтримку суверенітету та територіальної цілісності України у міжнародно визнаних межах. Декларація також міститиме:

  • заклик до держави-агресора (зараз це лише Росія) негайно припинити агресію проти України;
  • зобов'язання утримуватись від будь-яких дій чи кроків, які могли б свідчити про підтримку агресії проти України;
  • згоду на публікацію такої декларації;

Музикант не повинен входити до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці (чорний список Мінкульту).

Заява про включення до переліку подається до СБУ артистом, його законним представником, організатором гастролей чи правовласником творів.

Форма, зміст та вимоги до оформлення декларації визначаються СБУ за погодженням із центральним органом виконавчої влади.

Оприлюднює та оновлює список Апарат РНБО на офіційному веб-сайті.

Виняток із переліку може проводитись СБУ на підставі подання РНБО, Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, а також Центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері культури.

Служба безпеки України має право не розкривати причини відмови у включенні чи виключенні з неї.

Законопроектом №7273-д парламент заборонив публічне виконання музики виконавців-громадян Росії. Виняток зроблять для колишніх громадян держави-агресора, які є чі на момент смерті були громадянами України.

Серед авторів ініціативи народні депутати із фракцій “Слуга народу” (Микита Потураєв, Олександр Санченко, Єлизавета Богуцька, Євгенія Кравчук) та “Європейська солідарність” (Софія Федина, Володимир В'ятрович, Микола Княжицький).

Влітку 2015 року в Україні створили "чорний список" артистів, які загрожують національній безпеці України. Найчастіше до нього потрапляють зірки з Росії та інших країн за публічну підтримку анексії Криму чи гастролі на півострові.