Завантажити ще

Заступник голови Європарламенту: Україну не можна поспішно приймати в ЄС

Заступник голови Європарламенту: Україну не можна поспішно приймати в ЄС
Фото: pixabay.com

Заступник голови Європарламенту Катаріна Барлі вважає, що поспішний прийом України до ЄС без проходження необхідних інституційних реформ може підірвати верховенство закону. Про це повідомляє Noz.de.

Барлі зазначила, що Україна має пройти весь шлях реформ щодо верховенства права, ринкової економіки та боротьби з корупцією.

– Ми зараз спостерігаємо це на прикладі Угорщини, країни, яка систематично підриває верховенство закону. Критерії, встановлені для вступу, такі як інституційна стабільність, що функціонує ринкова економіка та верховенство закону, наприклад, мають бути повністю дотримані, – зазначила вона.

При цьому вона впевнена, що всі країни-члени ЄС хотіли б згладити для України шлях вступу до Євросоюзу.

Водночас, вона зазначила, що надання Україні статусу кандидата в ЄС може стати своєрідним сигналом для Росії.

- Це стане важливим сигналом для Москви про те, що ЄС не злякається, коли дійде до захисту наших цінностей, - сказала Барлі.

Європейська комісія (ЄК) 17 червня офіційно рекомендувала надати Україні статусу кандидата в члени Європейського союзу. Остаточне рішення ухвалить Рада ЄС після 19 червня. "Українці готові померти за європейську перспективу. Ми хочемо, щоб вони жили разом із нами європейською мрією," – озвучила рішення президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн.