Завантажити ще

Україна запровадила візовий режим з Росією з 1 липня 2022 року

Україна запровадила візовий режим з Росією з 1 липня 2022 року

Кабінет міністрів України з ініціативи президента ухвалив рішення про введення візового режиму для росіян з 1 липня 2022 року. Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.

- Сьогодні президент розпочав процес запровадження візового режиму з росією. Кабмін ухвалив відповідне рішення відповідно до якого візовий режим для росіян запрацює з 1 липня 2022 року. Ще у травні Володимир Зеленський підтримав петицію та надіслав листа прем‘єр-міністру Денису Шмигалю з проханням опрацювати це питання.  Безпека сьогодні в пріоритеті. На тлі повномасштабної війні, яку розпочала рф, є необхідність посилення режиму контролю за в'їздом громадян росії на територію України. Також є запит суспільства і для влади це дуже важливо, - написав Єрмак.

Питання введення віз для росіян порушувалося з 2014 року, коли Росія розпочала війну в Донбасі. Між Україною та Росією діяв безвізовий режим, який передбачав реєстрацію за місцем проживання та перебування у країні до 90 днів. З 1 січня 2018 року в'їзд та виїзд росіян з України здійснювався за закордонними паспортами з електронним чіпом. Якщо чіпа у паспорті не було, у пункті пропуску необхідно було залишити відбиток пальця.