Завантажити ще

Країни Західних Балкан відновлять зруйновані будинки в Ірпені

Країни Західних Балкан відновлять зруйновані будинки в Ірпені
Фото: t.me/OP_UA

У Києві відбулася зустріч президента Володимира Зеленського з прем'єр-міністром Албанії Едді Рамою та головою уряду Чорногорії Дританом Абазовичем. Сторони заявили про готовність допомогти Україні з відновленням житлових будинків в Ірпені, зруйнованих росіянами. Про це йшлося у ході спільного брифінгу.

- Ми могли побачити на власні очі Ірпінь, Бородянку. Я радий, що ви погодилися з нашою пропозицією об'єднати зусилля та побудувати від наших країн квартал чи окремі будинки в Ірпені. Ми хочемо балканським чином без зайвої бюрократії зробити це, – заявив прем'єр Албанії Едді Рама.

- Щодо вступу до ЄС ви маєте підтримку Чорногорії, Албанії, Північної Македонії у тому, щоб увійти колись в об'єднану європейську родину. Ми не маємо великих можливостей, ми невеликі країни, але ми надамо вам нашу підтримку. Зробимо свій внесок для того, щоб передати якесь обладнання, фінансову підтримку. Це недостатня підтримка для вас, але так ми відчуваємо свій обов'язок, - наголосив прем'єр-міністр Чорногорії Дритан Абазович.

У ході зустрічі сторони ухвалили також спільну заяву на підтримку надання Україні статусу кандидата в члени ЄС.

- Я вдячний усім за ухвалення спільної заяви про підтримку надання Україні статусу кандидата у члени ЄС. Наші країни мають бути повноправними членами ЄС, і ми погоджуємося з тим, що наші держави не є конкурентами на цьому європейському шляху, а лише посилюють можливості одна одної", - заявив Зеленський.

Як зазначив глава держави, ця зустріч показує підтримку прем'єр-міністрами, а відтак і народами нашої територіальної цілісності, нашого суверенітету, нашого курсу на повноправне членство в Євросоюзі, а також необхідність притягнення всіх російських воєнних злочинців до відповідальності за те, що вони накоїли проти України на нашій землі та проти Європи.

- Ми погоджуємося, що ефективною тактичною відповіддю на російську агресію має бути ще більша допомога Україні. Сьомий санкційний пакет має бути таким само відчутним для держави-агресора, як і шість попередніх разом узятих, - зазначив він.

ДО РЕЧІ

Ірпінська міськрада уклала меморандум про співпрацю з Венеціанським університетом ІУАВ та "Конфедерацією італійської промисловості" в Україні для залучення зарубіжних фахівців до відновлення міста. Про це повідомив мер Ірпеня Олександр Маркушин у своєму телеграм-каналі. За його словами, "Конфедерація.." об'єднає італійські компанії для технічної та будівельної частини робіт і проектів реконструкції Ірпеня.