Завантажити ще

Вечір із симуляцією "фільтрації" та бомбосховища: Мілованов спровокував дискусію

Вечір із симуляцією
Фото: facebook.com/Timofej Milovanov

У соцмережах розгорілася широка дискусія після появи анонсу незвичайного благодійного вечора у Гарвардському клубі Нью-Йорка. Радник глави Офісу Президента Тимофій Мілованов запросив усіх бажаючих відвідати захід, на якому влаштують "вечерю в стилі бомбосховища" та "фільтраційну зону".

- Ця подія змінить тебе. Твої пріоритети у житті зміняться. Ти зрозумієш і сприймеш відповідальність всього світу як свою особисту, виграти цю війну та зупинити Росію. Буде фільтраційна зона, вечеря у стилі бомбосховища та занурення у досвід війни та військових злочинів. Усі гроші підуть на відновлення медичних закладів та шкіл на околицях Києва, -написав Мілованов.

На цю ініціативу відреагував екс-міністр культури Володимир Бородянський, який назвав її неетичною:

- Чи етичним було б збирати гроші на допомогу зґвалтованим, запропонувавши гостям пережити досвід зґвалтування? Чи запросили команду Тимофія зґвалтованих на таку подію? Що відчуває людина, яка пережила травму, коли хтось «грає» в обставинах та наслідках травми? Чи потрібно людині пограти у травму, щоб зрозуміти, що відбувалося з іншою людиною? Чи така гра знецінює досвід людей, які пережили травму?, - зазначив він.

Мілованов із цими аргументами не погодився і закликав провести широку дискусію щодо актуальності такої благодійності. Він запевнив, що війну важко зрозуміти без досвіду війни.

- Слід надавати іноземцям досвід війни, щоб вони зрозуміли нас. Це можна робити морально, – написав він.

Він додав, що якщо Нью-Йоркська подія пройде добре, будуть проведені такі самі події в інших містах світу. Почнуть із Лондона та Берліна.

При цьому Мілованов додав, що дискусія щодо доречності такого заходу та його етичності не завершена. Упродовж тижня її обіцяють винести на публічний розгляд.