26 сiчня
Завантажити ще

Зеленський відповів на петицію про скасування заборони виїзду чоловіків призовного віку

Зеленський відповів на петицію про скасування заборони виїзду чоловіків призовного віку
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Президент України Володимир Зеленський офіційно відреагував на петицію "Скасувати заборону виїзду з України чоловіків віком від 18 до 60 років та запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців". Реакція глави держави з'явилася під самою петицією, яка набрала понад 27 тисяч підписів на сайті президента.

Автор звернення до президента України пропонував віддати за мобілізації пріоритет добровольцям, а для решти – відкрити кордони.

Зеленський подякував як творцеві петиції, так і тим, хто за неї проголосував. Він зазначив, що це один із варіантів взаємодії влади, а також суспільства.

- Українці справді, згідно з Конституцією України, можуть вільно залишати її межі. Але зараз у країні запроваджено військовий стан, який і є винятком із закону. І скасувати ці обмеження можна буде лише після завершення дії воєнного стану у нашій державі – наголосив президент.

Водночас, він звернув увагу на питання пріоритету призову добровольців. Зеленський наголосив, що за це відповідає Кабінет Міністрів України.

Тому він і звернувся до прем'єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням доопрацювати пропозиції, які озвучив автор петиції. Зокрема дотримання конституційних прав українців та запобігання та виявлення корупції.

Щодо останнього пункту, то йдеться як про роботу співробітників прикордонних пунктів пропуску, так і центрів комплектування та соціальної підтримки.

Зеленський пообіцяв, що пізніше повідомить результати розгляду питань, порушених у петиції.

Зазначимо, що раніше Зеленський на петицію відреагував жорсткіше. Під час брифінгу з президентом Польщі Анджеєм Дудою він зазначив, що не до кінця розуміє, кому вона адресована:

- До мене, чи, може, ця петиція має адресуватися батькам тих воїнів, котрі захистили ціною свого життя Україну. Коли сьогодні від 50 до 100 людей можуть гинути у нас на найскладнішому напрямку, на напрямі Сходу, – наголосив він.

В даний час в Україні виїзд чоловіків призовного віку заборонено як мінімум до 23 серпня, поки діє термін воєнного стану в Україні.