Завантажити ще

Під українські санкції потрапили російські виші та ректори

Під українські санкції потрапили російські виші та ректори

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони щодо запровадження санкцій проти 236 вищих навчальних закладів Росії та 261 ректора. Відповідний документ опубліковано на сайті глави держави.

"Підтримати внесені Кабінетом міністрів України пропозиції щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій). Застосувати їх до фізичних та юридичних осіб", - йдеться у документі.

Згідно з указом, Кабміну, Нацбанку та СБУ Зеленський доручив забезпечити реалізацію та моніторинг ефективності санкцій, а МЗС – проінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки та інших держав про застосування санкцій і поставити перед ними питання щодо запровадження аналогічних обмежувальних заходів.

Як зазначено у документі до указу, ці обмеження передбачають припинення культурних обмінів, наукової співпраці, освітніх та спортивних контактів, розважальних програм з іноземними державами та іноземними юридичними особами. Термін дії обмежень – безстроковий.