Завантажити ще

Гірше не вигадаєш: про що просять президента під час війни

Гірше не вигадаєш: про що просять президента під час війни
Фото: "КП в Україні"

Тільки вдумайтеся: «Президенту Володимиру Зеленському надати звання «Гетьман», раднику голови Офісу президента Олексію Арестовичу – звання «Кошовий Отаман». А далі «Гетьман» вирішуватиме, кому та яке звання надаватиме». Дочитали до цього місця та вирішили, що це дурість? Ні, не дурість. Таку петицію зареєстровано на сайті глави держави. І якщо ця ідея заручиться 25 тисячами підписів, то Володимиру Зеленському доведеться її розглянути та витратити час на відповідь. А може, й надати собі звання «Гетьман».

Які ще незвичайні ідеї розбурхують уяву українців?

Розібрати «Мрію» на сувеніри

Найбільший літак у світі Ан-225 "Мрія", який росіяни пошкодили на третій день війни, слід відправити не на утилізацію, а на сувеніри. На сайті президента зареєстровано петицію, автор якої закликає «розділити літак на маленькі частини» та у вигляді сувенірів реалізовувати їх на різних інтернет-платформах.

«Виручені кошти можна відправити на армію чи відновлення «Мрії-2». Продавати за аналогією з сувенірами-частинками берлінської стіни», - йдеться у тексті петиції.

До «Слава Україні» додати «Слава Богу»

«Слава Україні» та «Героям слава» - це вітання з 2014 року з кожним днем ставало все популярнішим. Але президентові пропонують його удосконалити, доповнивши словами «Слава Богу Живому».

«Слава Україні» – це про любов до Батьківщини. "Героям слава!" - так ми цінуємо їх, вони є прикладом нам на всі часи. «Слава Богу Живому» - так і тільки так, оскільки Бог, Живий Бог, Творець неба і землі тримає все під своїм контролем. Наша надія на Бога, а не на людей чи заступництво інших держав – через них може бути лише Боже благословення», - сказано у петиції до президента.

Замінити гімн на «Червону калину»

Наприкінці березня народні депутати від «Слуги народу» Іван Юнаков та Георгій Мазурашу запропонували змінити текст гімну. Президент Володимир Зеленський тоді їх за це жорстко розкритикував. Але ідея із заміною тексту гімну продовжує витати у суспільстві.

У червні на сайті глави держави з'явилися дві петиції, які стосуються державного гімну. У першій йдеться про те, що потрібно другий рядок приспіву «І покажемо, що ми, браття, козацького роду», замінити на новий: «Всі ми, браття, всі ми, сестри, козацького роду».

«Такі доповнення до Державного Гімну України дозволять на віки закріпити пам'ять про сексуальні злочини окупаційних військ РФ та об'єднати світову спільноту навколо пережитої українками трагедії.

«Всі ми, браття, всі ми, сестри, козацького роду» - такі доповнення до Державного Гімну України дозволять консолідувати всіх жінок України у боротьбі за свободу та перемогу над російським фашизмом.

Також ці зміни дозволять консолідувати всіх жінок України у боротьбі за свободу та перемогу над російським фашизмом», - сказано у петиції.

У другій петиції пропонується взагалі замінити гімн на марш українських січових стрільців "Ой, у лузі червона калина".

«Ця пісня більше відображає суть та настрої українського народу, ніж офіційний гімн. Більше того, вона набула величезної популярності у світі саме в асоціації з українським народом, що сприятиме популяризації нашої держави і на міжнародному рівні», - переконаний автор петиції.

Відкрити кордон за гроші або для продовження роду

22 травня президент Володимир Зеленський вже публічно відреагував на петицію щодо скасування заборони виїзду українських чоловіків за кордон. Він – проти!

Але такі петиції пачками продовжують реєструвати на сайті президента.

Наприклад, є петиція, в якій йдеться про те, що треба дозволити виїжджати за межі України всім підприємцям (ФОП, ТОВ та ін.), бо «наша економіка не витримає».

Просять зняти обмеження на виїзд за кордон студентів денної форми навчання для проходження практики.

Дозволити виїхати айтішникам, соцпрацівникам, «технарям», креативникам та іншим особам, які не навчені військовому ремеслу, але можуть заробляти гроші. Це текст уже третьої подібної петиції. У документі йдеться, що від виїзду таких чоловіків буде більше користі для держави, оскільки вони зможуть фінансово допомагати армії.

Хлопців-сиріт віком від 18 до 27 років, у яких немає дітей та братів, потрібно випускати (за кордон) безкоштовно, щоб «зберегти продовження роду».

Ще в одній петиції йдеться про те, щоб дозволити виїзд тим, хто заплатить страховий платіж у розмірі 3-5 тисяч доларів. А ось хлопців-сиріт віком від 18 до 27 років, які не мають дітей і братів, потрібно випускати безкоштовно, щоб «зберегти продовження роду».

Але поки одні дуже просять дозволу покинути країну, Дем'ян Вітенко виступив з ініціативою вступати до ЗСУ чоловікам віком від 15 років.

Заборонити російську мову

Потрібно не просто запровадити візовий режим для росіян, їм усім слід заборонити в'їзд до України. Хороших росіян немає, і робити тут нічого.

«Вони всі підтримують війну проти України, добрих росіян не існує. Зміна влади не виправить рашистів ніколи, часу було достатньо, щоби це зрозуміти», - запевняє автор петиції.

Також главі держави пропонують запровадити заборону на використання російської мови в Україні. Вона має зникнути з усіх сфер життєдіяльності. А хто не послухається - звільнити з роботи, ніде не обслуговувати та штрафувати.

Актуалізувалась тема, а чи не перейти Україні з кирилиці на латиницю, що «дозволить остаточно розірвати мовні зв'язки з країною-агресором Росією».

І знову актуалізувалась тема, а чи не перейти Україні з кирилиці на латиницю, що «дозволить остаточно розірвати мовні зв'язки з країною-агресором Росією».

Маріуполь зробити обласним центром

Американський бізнесмен Ілон Маск гідний нагороди з рук президента Володимира Зеленського. Йому слід дати медаль.

Ілона Маска пропоную нагородити медаллю «За благодійність». Щоб він знав, що народ України пам'ятає про його доброту».

«Якщо хтось не знає, Ілон Маск передав Україні Starlink. Не чекаючи нічого натомість. І активно підтримує Україну. Я вважаю, що така велика людина заслуговує на повагу, і пропоную нагородити її медаллю «За благодійність». Щоб він знав, що народ України пам'ятає про його доброту», - йдеться в одній із петицій на сайті президента.

А щоб пошанувати пам'ять про героїчний Маріуполь, з'явилася петиція з пропозицією після звільнення Донецької області зробити місто обласним центром.

І ще кілька ідей

  1. Як мінімум три петиції на сайті глави держави за останній місяць стосуються прохання дозволити відвідувати магазини із домашніми тваринами.
  2. Війна – той час, коли вже треба зважитись на легалізацію одностатевих шлюбів.
    «У цей час кожен день може бути останнім. Нехай люди однієї статі матимуть можливість створити сім'ю та мати офіційний документ, який підтверджує це. Їм необхідні такі ж права, що й у традиційних пар», - сказано у відповідній петиції.
  3. А щоб легше було відновлювати країну після великої перемоги, главі держави також радять повністю заборонити продаж алкоголю в країні, включаючи і слабоалкогольні напої.
  4. На сайті президента України зіткнулися супротивники та прихильники абортів. Перші просять заборонити операції з переривання вагітності (якщо немає медичних передумов), щоб відновити приріст населення країни. Другі – категорично проти того, щоб держава втручалася у особисті справи жінки.