6 червня
Завантажити ще

"Слуга народу" відкликає мандат Ковальова після посту з підтримкою Росії

Фото: facebook.com/Олексій Ковальов

"Слуга народу" відкличе мандат

"Слуга народу" відкличе мандат народного депутата Олексія Ковальова. Про це повідомила речник фракції Юлія Палійчук після запису парламентаря про зустріч із заступником голови Адміністрації президента Росії Сергієм Кирієнком.

"Ми вирішили звернутися до Верховної Ради України із закликом позбавити Ковальова мандату народного депутата України у відповідності до чинного законодавства...

Ми не будемо закликати нашого колишнього колегу скласти мандат. Якщо совість, честь і гідність вже втрачено остаточно - немає сенсу до них апелювати. Хай це станеться за законом, після вироку суду.

Можемо йому лише порадити уважно вивчити статтю 111-прім Кримінального кодексу і спрогнозувати термін ув’язнення за колабораціонізм, який чекає на нього після звільнення тимчасово окупованої Херсонщини ЗСУ", - написала вона у своєму телеграм-каналі.

Розпочато кримінальне провадження

В Офісі генпрокурора повідомили, що проти Олексія Ковальова порушено кримінальне провадження.

"Діяльність народного депутата України на окупованій РФ території Херсонської області наразі розслідується у рамках кримінального провадження за фактами державної зради та колабораційної діяльності", – розповіли у відомстві.

"Слуга народу" попросить Генпрокуратуру та СБУ конфіскувати активи та майно Ковальова, зазначила Палійчук.

Побував на зустрічі з Кирієнком

8 червня виключений із “Слуги народу” народний депутат Олексій Ковальов написав на своїй особистій, а не депутатській сторінці у Фейсбуці, що побував на зустрічі із заступником голови Адміністрації президента Росії.

"Вчера был на очень важном для мене, да и для всех фермеров в наших краях мероприятии- первый заместитель руководителя Администрации президента Росийськой Федерации Сергей Кириенко встретился с фермерами Херсонськой области", - йдеться у записі російською мовою, хоча до цього Ковальов писав українською.

Ковальов додав, що на зустрічі фермери озвучили свої питання та побажання. Парламентарій заявив, що питання обговорили "максимально детально", "планується повномасштабна інтеграція аграріїв Херсонщини у економічну модель Росії".

"Думаю, что скажу не только про себя, но и про других участников встречи – люди вышли с осознанием, что Россия нас слышит и понимает. Кроме аграрных вопросов обсуждали и статус Херсонской области. Повторюсь - Росссия навсегда, и теснейшая интеграция с Россией уже происходит", - йдеться у записі.

Олексій Ковальов обмежив список людей, які можуть залишати коментарі до цієї публікації.

Це перший пост нардепа на своїй особистій сторінці у Фейсбуці з 24 лютого. 7 червня Ковальов написав пост на своїй сторінці народного депутата українською мовою. У записі він закликав Міністерство цифрової трансформації України поновити український зв'язок у Херсонській області. Нардеп розповів, що йому знадобилося 30 хвилин, щоб доїхати та повідомити ДСНС України про пожежу біля села Чулаківка у Скадовському районі.

Вже виключили із фракції

Олексій Ковальов 7 квітня повідомив про повернення до міста Гола Пристань, яке є частиною мажоритарного округу, за яким парламентарій обирався до Верховної Ради. Після цього журналісти дізналися, що у «Слузі народу» збирають підписи за призупинення членства Ковальова у фракції. Нардепа виключили із фракційних чатів. 28 квітня членство Ковальова у фракції призупинили, а 3 травня виключили його.

Олексій Ковальов пояснював повернення до тимчасово окупованої Херсонської області турботою про виборців та необхідністю займатися гуманітарною допомогою.