8 червня
Завантажити ще

Сєвєродонецьк залишається найгарячішою точкою: ворог не шкодує ані техніки, ані людей

Сєвєродонецьк залишається найгарячішою точкою: ворог не шкодує ані техніки, ані людей
Фото: facebook.com/motuzianyk

Сєвєродонецьк є найгарячою точкою по всій лінії фронту. Про це повідомив речник Міністерства оборони України Олександр Мотузяник, передає "Інтерфакс-Україна".

- Станом на сьогодні місто Сєвєродонецьк є найгарячішою точкою на всій лінії фронту. Тому що ворог не шкодує ані сил, ані техніки, ані людей - кидає все нові й нові підрозділи, значно наростив там кількість свого особового складу та намагається повністю взяти Сєвєродонецьк під свій контроль. Останніми тижнями уже точаться активні бойові дії на вулицях цього міста, - сказав Мотузяник на брифінгу у медіацентрі "Україна".

Він наголосив, що ситуація дуже динамічна, і певні квартали міста можуть переходити з рук у руки.

- Місто тримається, Збройні сили України у певних районах успішно контратакують, коли ми бачимо, що склалися позитивні обставини, щоб провести контратаку, - зазначив Мотузяник.

За його словами, ворог знищує місто з артилерії та завдає авіаційних ударів.

– Абсолютно зрозуміло, що керівництво Росії вимагає від російських військових таких перемог, тому вони намагаються у будь-який спосіб, незважаючи на втрати, взяти під контроль Сєвєродонецьк, у подальшому силкуватимуться здійснити спробу оточення Лисичанська, стараються перерізати логістичний шлях Бахмут - Лисичанськ, – розповів спікер Мотузяник.

Волонтер із Сєвєродонецька Аріф Багіров розповів у коментарі "Фокусу", що українська армія контролює територію підприємства "Азот". Там у бомбосховищах ховаються сотні людей.

7 червня голова Сєвєродонецької райдержадміністрації Роман Власенко сказав у ефірі всеукраїнського марафону, що евакуація із міста наразі практично неможлива. У Сєвєродонецьку залишаються близько 10 тисяч мешканців, частину окупанти депортують із тимчасово захоплених районів міста.

6 червня президент Володимир Зеленський заявив, що коли ЗСУ відійдуть із Сєвєродонецька, то потім при спробі його повернути втрати будуть набагато більшими. Щоб наступати, потрібно мати у 5 разів більше техніки та людей.

Сєвєродонецьк став тимчасовим адміністративним центром Луганської області після втрати контролю над Луганськом. Місто знаходиться між річками Сіверський Донець та Борова. Бої тривають з 5 березня.