Завантажити ще

Головний рабин Москви відмовився підтримати війну та залишив Росію

Головний рабин Москви відмовився підтримати війну та залишив Росію
Фото: twitter.com/avitalrachel

Головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт виїхав до Ізраїлю за два тижні після початку так званої «спецоперації». Тепер керує громадою звідти і не підтримує війну, розв'язану Росією, незважаючи на тиск з боку влади цієї країни. Про це розповіла невістка рабина Авіталь Чижік-Гольдшмідт.

- Можу нарешті поділитися, що мої родичі, головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт і дитина Дара Гольдшмідт зазнали тиску з боку влади, щоб вони публічно підтримали «спецоперацію» в Україні, і вони відмовилися, - написала Авіталь Чижікд.

Авіталь Чижік-Гольдшмідт живе у Нью-Йорку і працює журналісткою, зараз, коли її близькі у безпеці, вона вирішила публічно про це заявити. Сам рабин не коментує події.

Головний рабин Росії Берл Лазар також невтішно відгукнувся про спецоперацію, але залишився у Росії.

Зазначимо також, що російський уряд чинив тиск на голів  інших конфесій, але не всі погодилися відкрито підтримати війну в Україні. Зокрема, Москву покинув голова лютеранської громади Дітріх Брауер.

Активно підтримує агресію проти України РПЦ та її голова патріарх Кирило. Його персону хотіли внести до чергового списку санкцій ЄС, але завадив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який виступив проти внесення релігійних діячів у списки санкцій.