Завантажити ще

Меркель заявила, що Путін «наклав на переговори в Мінську» ще рік тому

Меркель заявила, що Путін «наклав на переговори в Мінську» ще рік тому
Фото: Аннегрет Хілс/REUTERS

Інформація про підготовку РФ до війни в Україні надійшла від спецслужб США у жовтні 2021 року. При цьому нормандський формат уже не працював, заявила екс-канцлер Німеччини Ангела Меркель, слова якої цитує телеканал Phoenix.

- Президент Росії, в принципі, покінчив із ними (переговорами в Мінську-ред.) ще тоді, коли столиця Білорусі залишалася останнім майданчиком, на якому ми ще могли говорити про ситуацію на Донбасі, - наголосила Меркель.

Вона зазначила, що можлива ескалація конфлікту обговорювалася ще за її перебування на посаді канцлера. І "було зрозуміло, що ситуація дуже серйозна".

- стежила за цим, ще перебуваючи на посаді. Думаю, що найпізніше на саміті G20 у Римі наприкінці жовтня (2021 року) служби США вже мали відомості про це, і з цього часу ми дуже багато говорили про це, - сказала Меркель.

Екс-канцлер додала, що уважно стежила за візитом канцлера Олафа Шольца до Москви 15 лютого, і "було зрозуміло, що відбувається щось погане".

Після початку війни Меркель довгий час мовчала, не коментуючи події. Проте на 99-й день війни назвала вторгнення РФ в Україну «варварською війною»