Завантажити ще

Прем'єр Болгарії: Поставляти зброю Україні не будемо, ми достатньо допомагаємо

Прем'єр Болгарії: Поставляти зброю Україні не будемо, ми достатньо допомагаємо
Фото: nachedeu.com

Влада Болгарії надала достатньо допомоги для України і не постачатиме зброю. Про це заявив прем'єр-міністр країни Кирило Пєтков в інтерв'ю "БГНЕС".

- Не думаю, що кожні два тижні ми повинні заново відкривати цю тему, що ми зробили для України на рівні підтримки біженців, коштів, запровадили усіляку гуманітарну допомогу, ремонтуватимемо їхню техніку - бойові машини. Річ у тім, що ми підтримали всі заходи, коли йшлося про санкції проти Росії. Ми зробили достатньо, щоб болгарська держава їх підтримала, і ми продовжуватимемо, - заявив Пєтков.

Як зазначив болгарський прем'єр-міністр, щодо надання зброї Україні Болгарія дотримуватиметься рішення Нацзборів.

- Цю дискусію про те, дамо Україні зброю чи ні, ми її вели, у нас є рішення Національних зборів, ми притримуватимемося цього рішення. Йде перша ремонтна техніка, яку ми обіцяли, ми це зробимо, – зазначив він.

Рішення про ремонт української військової техніки на оборонних підприємствах Болгарії було ухвалено парламентом країни у травні. Водночас про надання зброї Україні тоді не йшлося. Пізніше посол України у Болгарії Віталій Москаленко направив до МЗС Болгарії ноту із проханням допомогти нашій державі із озброєнням. Зокрема, Київ просить гаубиці та ракетні системи радянського зразка.