Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 травня
Завантажити ще

Зеленський дав інтерв'ю українським ЗМІ: завершення війни, експорт зерна з України та переговори до Туреччини

Зеленський дав інтерв'ю українським ЗМІ: завершення війни, експорт зерна з України та переговори до Туреччини
Фото: President.gov.ua/ru

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю українським журналістам. У ході спілкування глава держави зробив низку заяв щодо війни України з Росією, політичної ситуації в нашій країні, а також щодо переговорів щодо відкриття коридорів для вивезення зерна. Про це пише " Укрінформ ".

Про припинення війни в Україні: "Яких переговорів про якісь плани у мене немає, такі переговори сьогодні на рівні нуля знаходяться. Звичайно, всім хочеться максимально нас трохи штовхати до якогось результату, точно небажаного для нас, тому що нас не питають поки що, а вигідному для тих чи інших сторін, які мають свої інтереси. Знову ж таки, різні: як фінансові, так і політичні".

Про "політичну боротьбу": "У мене немає бажання, сил та енергії, в принципі, боротися політично з кимось. Я не бачу в цьому навіть змісту та розумної поведінки людини. Насамперед Президента. Навіщо мені це?".

Про заборону на виїзд з України чиновників під час воєнного стану : "Виїжджають лише в тих випадках, коли ці зустрічі стосуються суто України, ситуації з війною. І на це є три причини: санкції, фінанси, зброя. Щодо вирішення цих питань – хто -або може виїжджати. А більше не можна політикам виїжджати".

Про повернення втікачів політиків: "А навіщо потім назад тут їх бачити? На яку вони державу працюють? Якщо вони у сумках гроші вивезли... Ніхто нікому нічого не блокує, навпаки – якщо хочуть поїхати, то нехай їдуть, але навіщо потім повертатися "Ти з результатом повертаєшся або ти гастролер? Я вважаю, що це - гастролери, от і все, моє таке відношення".

Про зустріч Росії та Туреччини з відкриття коридорів для вивезення зерна з України: "Мене не запрошували, міністра закордонних справ на сьогодні не запрошували. Розмови про те, що Туреччина може бути посередником у цьому блокуванні українських портів, є. Я говорив із президентом Ердоганом, ми говорили і про це. Для нас важливим є те, що ми готові випускати зерно".

Про переговори Росії та Туреччини: "Туреччина зараз знаходить формат, як їм надати нам гарантії. Думаю, тому вони зустрічаються з Росією, щоб Росія надала їм гарантії, що з їхніми кораблями нічого не станеться. Деталі їхньої зустрічі мені не відомі".

Про гарантії для розблокування українських портів: "Вважаю, що найміцніші гарантії – це наша відповідна зброя, яка буде розташована в регіоні, розблокування того чи іншого коридору в порт для вивезення зерна. Ми над цим працюємо з конкретними державами, з конкретними системами, конкретними антикорабельними системами.

Про експорт зерна через Білорусь: "Щодо білорусів, то ця інформація відкрита. Нам пропонували їхати через Білорусь залізницею. Так. Ми розуміємо навіть, який обсяг. Ми розуміємо, для чого нам це пропонували. Ми поки що не готові йти цим. формату та допомагати нашим "дружнім" "сусідам".

Про військових з "Азовсталі", які перебувають у полоні у РФ: "Що стосується полонених, то там понад 2,5 тисячі. Точніше складно сказати. Це не та кількість людей, яка виходила з "Азовсталі", коли займалися ми, наша сторона, цим процесом... Ваше питання було - чи більше там людей з "Азовсталі", військових, перебувають у полоні у них. Я вважаю, що більше".

Про альтернативи членству України в ЄС: "Жодних альтернатив нашому членству в ЄС немає і не було навіть у пропозиціях. Ми б це не розглядали, якби навіть були пропозиції, але навіть пропозицій не було цієї альтернативи".

Про візовий режим із Росією: "Вважаю, що це непогана ідея – запровадити візовий режим із Російською Федерацією. Напевно, у мене сьогодні достатньо можливостей, щоб довести це до позитивного для українців результату".

Про інтерес світу до війни в Україні: "Сьогодні нова хвиля, але буде спад зацікавленості інформацією щодо України, тому що у світі багато різних проблем, окрім України. Тут треба думати, що ми можемо разом зробити завдяки вашим зв'язкам, вашій щоденній роботі, яку схему ми маємо побудувати, щоб цей щоденний марафон був, щоби підняти зацікавленість світу до України».