Завантажити ще

Кабмін розгляне питання заборони петард і феєрверків на прохання президента

Кабмін розгляне питання заборони петард і феєрверків на прохання президента
Фото: Getty Images

Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну розглянути питання заборони феєрверків на час воєнного стану. Про це йдеться у його відповіді на петицію, яка пропонувала заборонити петарди і піротехнічні вироби, а також закрити усі магазини піротехніки.

- Підтримую стурбованість щодо збільшення небезпечних наслідків у зв’язку з використанням різноманітних піротехнічних виробів у повсякденному побуті та вважаю, що їх ужиток під час воєнного стану має бути чітко врегульований на законодавчому рівні, оскільки наразі виробництво, зберігання, перевезення, торгівля піротехнічними виробами не підлягають ліцензуванню, а їх продаж та використання діючим законодавством не визначено. Феєрверки створюють тяжкий стрес і дискомфорт для кожного громадянина, його домашніх улюбленців та природи, а також становлять загрозу їхньому життю і здоров’ю, — зазначив президент.

Президент додав, що вирішення таких питань належить до сфери діяльності Нацполіції. Електронну петицію уже направлено до Кабінету міністрів.

Після початку війни на Донбасі у 2014 році заборонили підривати піротехніку під час свят у Києві та деяких інших містах України. Заборону зняли лише у 2021 році.