1 жовтня
Завантажити ще

Зеленський: Світ нарешті відмовляється від російської нафти

Зеленський: Світ нарешті відмовляється від російської нафти
Фото: t.me/OP_UA

Країни Європейського Союзу поступово просуваються до запровадження 6-го пакету санкцій проти Москви, сенс якого полягає в обмеженнях на постачання російської нафти. Про це заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до українців.

- Європейський Союз поступово рухається до впровадження шостого пакету санкцій. Якщо чесно, це дуже складно. Бо сенс цього санкційного пакету – насамперед у нафті. Світ нарешті цурається російської нафти. Причому інші країни, які видобувають набагато якіснішу і легшу нафту, готуються замістити російські поставки. Тому в цьому напрямку для держави-агресора мінусують величезні суми, – наголосив він.

За словами президента, скорочення доходів для Росії є неминучим наслідком війни, яку вона розвернула проти України.

– Звичайно, Росія намагається протидіяти постійно. Вона довго насолоджувалась потоком нафтодоларів і не бажає відвикати. Але доведеться. Доведеться звикати, що дуже болісне скорочення доходів є неминучим наслідком війни для її винуватця, для російської держави, - сказав Зеленський.

З початку вторгнення Росії в Україну Європейський Союз уже набув чинності п'ять пакетів санкцій проти Москви. Шостий пакет обмежень схвалено послами ЄС 3 червня. До нього увійшло часткове нафтове ембарго, відключення від SWIFT одного з найбільших російських банків – Ощадбанку. Також очікується, що санкційний пакет утримуватиме зупинку мовлення російських дезінформаційних каналів у Європі та нові персональні санкції.