Завантажити ще

Більше не індичка: ООН змінила міжнародну назву Туреччини на Türkiye

Більше не індичка: ООН змінила міжнародну назву Туреччини на Türkiye
Фото: twitter.com/MevlutCavusoglu

ООН на прохання Туреччини змінила міжнародну назву країни з Turkey на Türkiye. Про це повідомив речник генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй Стефан Дюжаррик, передає агентство Anadolu.

Міжнародна організація отримала листа від міністра закордонних справ Туреччини Мевлюта Чавушоглу на ім'я Антоніу Гутерреша. Зміна набула чинності з отримання прохання.

Тепер назва Turkiye використовуватиметься на всіх міжнародних форумах та в офіційних документах, де раніше застосовувалися варіанти Turkey, Turkei та Turquie.

Глава МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу повідомив, що працював над підготовкою до зміни назви разом із Управлінням з комунікацій.

31 травня Мевлют Чавушоглу повідомив у своєму Твіттері, що подав офіційний запит до ООН, щоб змінити написання назви країни іноземними мовами. Метою він назвав підвищення престижу країни на міжнародній арені.

У грудні 2021 року президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган підписав указ про зміну міжнародної назви Туреччини з Turkey на Türkiye. У документі зазначається, що цей термін найповніше представляє та виражає культуру та цінності нації. В рамках нього експортна продукція з Туреччини має надходити під брендом Made in Türkiye замість Made in Turkey. Türkiye повинні використовуватися у всіх видах міжнародної діяльності та в офіційному листуванні. Сайти органів влади Туреччини перейшли на найменування Türkiye на своїх сторінках англійською та іншими мовами, які використовують латинську абетку.

В англійській мові слово turkey, якщо воно написане з маленької літери, позначає індичку.

Новини по темі: Туреччина новини ООН