Завантажити ще

У Раді зібрали голоси для висловлення недовіри до омбудсмана Денисової

У Раді зібрали голоси для висловлення недовіри до омбудсмана Денисової
Фото: t.me/denisovaombudsman/

Народні депутати зібрали необхідні підписи про висловлення недовіри до омбудсмана Людмили Денисової. Про це на своїй сторінці у Телеграмі написала речник фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук.

Заступник голови регламентного комітету Ради Павло Фролов у Фейсбуці також зазначив, що Денисова може бути звільнено вже сьогодні, 31 травня. Він наголосив, що рішення про висловлення омбудсмену недовіри було ухвалено на засіданні фракції СН під головуванням Давида Арахамії за участю голови Верховної Ради Руслана Стефанчука та віце-прем'єр-міністра з питань реінтеграції ТОТ Ірини Верещук.

- Недовіра з подальшим звільненням (виражається. – Ред.) відповідно до статті 12 закону про правовий режим військового стану. Ініціювання такої недовіри передбачено ¼ конституційного складу (113+ депутатів) із невідкладним голосуванням на пленарному засіданні Ради без застосування процедур спеціальних законів щодо статусу таких осіб, – наголосив Фролов.

За його словами, з початку війни Денисова «майже не виконувала своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій, іншої правозахисної діяльності».

– Усі ці питання фактично вимушено робила Ірина Верещук. Незрозуміла концентрація медійної роботи омбудсмена на численних деталях «сексуальних злочинів, скоєних неприродним способом» та «згвалтування дітей» на окупованих територіях, які не могла підтвердити доказами, лише шкодила Україні та відволікала увагу світових ЗМІ від дійсних потреб України, – додав Фролов.

Він додав, що Денисова після 24 лютого тривалий час провела за кордоном, але «не в Росії чи Білорусі, де її статус і повноваження могли б допомогти полоненим, депортованим та страждаючим від окупації жителям Херсонщини, а в Давосах, Віднях, Варшавах та інших теплих спокійних західних європах».

Про те, що Денисову планують звільнити з посади омбудсмена, напередодні повідомила сама уповноважена ВР з прав людини. За її словами, причиною звільнення нібито стала активність омбудсмена, спрямована на збирання інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях.