Завантажити ще

В Україні знизилася активність ДРГ, але вони не зникли

В Україні знизилася активність ДРГ, але вони не зникли
Фото: Віталій Носач/РБК Україна

В Україні знизилася активність диверсантів, але вони не зникли. Про це в інтерв'ю РБК Україна повідомив перший заступник голови МВС Євген Єнін.

- Тобто хоч і може здатися, що навколо нічого небезпечного, насправді ворог працює в тилу, веде свою партизанську війну, його агенти збирають інформацію, досі можуть коригувати вогонь і так далі.

Ми відпрацьовуємо цілу низку регіонів: криміналітет, проросійські рухи та угруповання. Першою була Одеська область, де в результаті обшуків поліція виявила величезні арсенали зброї і навіть інструкції по диверсійно-розвідувальній діяльності. Скільки ще таких груп знаходяться у "сплячому режимі" в інших регіонах – будемо з'ясовувати, - сказав він.

За перші два тижні травня правоохоронці виявили одну диверсійно-розвідувальну групу та затримали 43 особи, причетні до диверсійної діяльності, з них 18 у Києві.

- З російського боку нам, звісно, ніхто не сигналізує, чи всіх диверсантів ми знищили. Ми фіксуємо зниження проявів ДРГ як по Україні, так і у Києві. Але не можна сказати, що вони зникли, – зазначив Єнін.

Усього з початку повномасштабної війни розкрили 88 диверсійно-розвідувальних груп. Затримано 800 осіб, причетних до диверсійної діяльності. Майже всі передані до СБУ.

Євген Єнін розповів, що Білорусь надала Росії свою територію для діяльності диверсійно-розвідувальних груп.

Загальна кількість злочинів в Україні зменшилася до 50%. У перші дні війни майже всі регіони правоохоронці зіштовхнулися зі спробами грабувати ювелірні лавки та автосалони. Одними з найчастіших злочинів стали угони автомобілів. Наразі органи стикаються зі зростанням злочинів, пов'язаних із використанням зброї.

Говорячи про шахрайство під час війни, Єнін закликав бути пильними та підтримувати ЗСУ через тих, кому люди довіряють і хто позитивно себе виявив раніше. Або передавати це безпосередньо до підрозділів.

- Хочу наголосити, що допомога потрібна не тільки тим, хто знаходиться на першій лінії. Є величезні потреби і у наших рятувальників, поліцейських та інших служб, - сказав він.

Заступник голови МВС розповів, що активізувалися телефонні шахраї, які намагаються скористатися чиєюсь бідою або схвильованим станом для того, щоб отримати доступ до банківської картки. Це спроби тиснути на жалість, щоб люди перераховували гроші якимсь незрозумілим структурам, а також спроби продавати втричі-вчетверо дорожчі волонтерам речі для воїнів. Є “купа історій” про бронежилети, які розлітаються під час першого пострілу з будь-якої зброї.