Завантажити ще

Денисова заявила, що Рада планує її звільнити з посади омбудсмена

Денисова заявила, що Рада планує її звільнити з посади омбудсмена
Фото: 24tv.ua

На найближчому засіданні парламент розгляне питання щодо звільнення Людмили Денісової з посади уповноваженої Верховної Ради з прав людини. Про це чиновниця заявила на прес-конференції, пише " Бабель ".

- Мені тільки стало відомо, що по команді офісу президента завтра планують оголосити мені недовіру як уповноваженому, - заявила Денисова.

За її словами, причиною нібито стала активність омбудсмена, спрямована на збирання інформації про порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях. Денисова зазначила, що українські силовики вже тричі викликали на допит її доньку, яка працює з людьми, які постраждали від окупації росіян.

Як пише " Громадське ", омбудсмен стверджує, що у Раді зараз збирають підписи для оголошення їй недовіри, після чого нардепи планують усунути з посади. Збір підписів нібито продовжується, але результати їй невідомі. Також уповноважена Рада з прав людини вважає, що її звільнення буде незаконним, оскільки є певна невідповідність процедури через набуття змін до закону про функціонування держслужби та місцевого самоврядування під час воєнного стану.

Напередодні представники українських медіа направили звернення уповноваженій ВР з прав людини Людмилі Денисової. У листі медійники зажадали від омбудсмена скоригувати її комунікацію про статеві злочини під час війни. Також журналісти закликали Денисову оприлюднити лише ту інформацію, за якою достатньо доказів, а перед публікацією – перевіряти факти.