Завантажити ще

Путін підтвердив Ердогану, що готовий розблокувати українські порти, якщо Захід зніме санкції

Путін підтвердив Ердогану, що готовий розблокувати українські порти, якщо Захід зніме санкції
Фото: kremlin.ru

Президент Туреччини Реджеп Ердоган провів телефонну розмову з російським лідером Володимиром Путіним. Головною темою обговорення стало питання щодо забезпечення безпечного судноплавства у Чорному та Азовському морях. Про це повідомляє прес-служба Кремля.

"Під час обговорення ситуації в Україні акцент було зроблено на питаннях забезпечення безпечного судноплавства у Чорному та Азовському морях, усунення мінної загрози в їхніх акваторіях. Володимир Путін наголосив на готовності російської сторони сприяти безперешкодному морському транзиту вантажів у координації з турецькими партнерами. Це стосується й вивезення зернових із українських портів", - заявили у російському відомстві.

У Кремлі наголосили, що Росія готова експортувати суттєві обсяги добрив та сільгосппродукції, але умови залишаються ті самі - західні країни мають зняти санкції проти Москви.

"У світлі проблем на світовому ринку продовольства, що виникли внаслідок недалекоглядної фінансово-економічної політики західних держав, підтверджено, що Росія може експортувати суттєві обсяги добрив та сільгосппродукції у разі зняття відповідних антиросійських санкційних обмежень", – зазначено у повідомленні.

Ердоган запропонував Путіну організувати переговори у Стамбулі за участю ООН

На сайті турецького лідера повідомляється, що Ердоган запропонував Путіну організувати у Стамбулі мирні переговори з Україною за участю ООН.

"Під час зустрічі президент Ердоган заявив, що необхідні кроки, які зведуть до мінімуму негативні наслідки війни та зміцнять довіру шляхом якнайшвидшого відновлення ґрунту миру між Росією та Україною. Президент Ердоган заявив, що готовий зустрітися з Росією, Україною та ООН у Стамбулі та зіграти роль у можливому механізмі спостереження, якщо обидві сторони погодяться", - йдеться у заяві прес-служби президента Туреччини.

Щодо заяви Кремля з приводу обговорення вивезення зерна з українських портів у турецькому відомстві не уточнили.