2 червня
Завантажити ще

СБУ запобігла спецоперації Росії з дискредитації ОБСЄ

СБУ запобігла спецоперації Росії з дискредитації ОБСЄ
Фото: osce.org

Служба безпеки України зірвала операцію спецслужб РФ. Країна-окупант хотіла дискредитувати Моніторингову місію ОБСЄ, звинувативши спостерігачів у шпигунстві на користь України. Про це 30 травня повідомляє прес-служба СБУ.

Для того щоб скомпрометувати ОБСЄ, ворог планував здійснити провокації у тимчасово окупованих населених пунктах півдня та сходу України.

Окупанти вривалися у приміщення працівників ОБСЄ та "вибивали" з них компрометуючу інформацію. Зокрема, у Херсоні працівники ФСБ прийшли до спостерігача, представившись СБУ та знімаючи на камеру, вони змусили чоловіка підписати "угоду про негласну співпрацю" на офіційному українському бланку.

Також загарбники затримали кількох представників ОБСЄ за те, що нібито "зливали" інформацію.

Крім того, з 16 по 23 травня ФСБ у місцевому офісі Місії, загрожуючи вбивством, змушувала працівників дати свідчення щодо пограбування приміщення нібито українськими націоналістами та правоохоронцями (хоча до цього рашисти самі п'ять разів грабували офіс). Також спецслужби РФ вимагали звинуватити керівника ОБСЄ у незаконній співпраці з Україною.

- Згідно з отриманими даними, ворог планує використовувати "зрежисовані" відеоматеріали для підготовки постановочних сюжетів, які дискредитують ОБСЄ, з подальшим їх розповсюдженням через міжнародні ЗМІ, - йдеться у повідомленні.

СБУ продовжує виявляти факти підривної діяльності окупантів, встановлювати всі обставини злочинів та їхніх організаторів.

Спеціальна моніторингова місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) на початку березня оголосила про припинення діяльності в Україні після того, як її останню польову місію, розміщену в Маріуполі, було обстріляно російськими військами. 31 березня Росія заблокувала продовження мандату СММ ОБСЄ в Україні.