Завантажити ще

Посол Німеччини: Україна отримає "Гепарди", а "Мардери" - потребують ремонту

Посол Німеччини: Україна отримає

Німецька влада готова передати Україні важке озброєння. Йдеться про самохідні установки "Гепард". Про це заявила в ефірі всеукраїнського телемарафону посол Німеччини Анку Фельдгузен.

- "Гепарди" можна їх купити безпосередньо у виробника, але потрібно, щоб уряд надав дозвіл. Думаю, зараз процес уже пішов, і вони схвалені, - заявила посол Німеччини.

Щодо бронетранспортерів Мардер, за словами Фельдгузен, ця техніка вже не використовується близько 10 років, оскільки потребує ремонту.

- Я не думаю, що це гальмується. Мардери стоять на стоянці вже 10 років, вони не можуть воювати. Спершу треба їх відремонтувати, а вже потім передавати. Деталей я не знаю, але наше рішення було остаточним – ми передамо важке озброєння. Я думаю, що це буде, - наголосила вона.

Про те, що уряд Німеччини нібито блокують постачання бойових машин піхоти "Мардер" Україні раніше писали низку німецьких ЗМІ. Тоді повідомлялося, що оборонний концерн Rheinmetall готовий надати до 100 таких бронемашин, але заявка досі не розглянута. За даними журналістів, якби німецька влада схвалила обговорювану в березні угоду між Rheinmetall та українським урядом, перші БМП могли б вирушити в Україну вже влітку.