Завантажити ще

Макрон і Шольц закликали Путіна звільнити полонених військових з "Азовсталі" та розпочати діалог із Зеленським

Макрон і Шольц закликали Путіна звільнити полонених військових з
Фото: 24tv.ua

Під час телефонної розмови з президентом Росії Володимиром Путіним французький лідер Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц закликали звільнити українських захисників "Азовсталі" з полону. Про це йдеться у заяві Єлисейського палацу.

- Президент Еммануель Макрон і канцлер Олаф Шольц знову заявили президенту Володимиру Путіну, що будь-яке рішення війни має бути узгоджене між Москвою та Києвом за поваги до суверенітету та територіальної цілісності України. Також вони вимагали звільнення близько 2500 захисників «Азовсталі», взятих у полон російськими військами, – зазначено у заяві.

Як зазначили у відомстві, Макрон і Шольц також зажадали від Путіна припинення вогню в Україні та закликали його якнайшвидше вийти на прямий діалог з українським лідером Володимиром Зеленським.

На сайті німецького уряду опублікували заяву, в якій повідомили підсумки розмови Шольца та Макрона з Путіним. За даними відомства, сторони обговорили питання блокування українських портів, що може призвести до продовольчої кризи у світі.

- Путін запевнив, що хоче дозволити експорт зерна з України, особливо морем. Президент Путін пообіцяв, що відкриття мінного поясу, закладеного для захисту українських портів, щоб дозволити експорт зерна морським транспортом, не використовуватиметься Росією для наступальних дій, - йдеться у повідомленні.

Крім того, Макрон і Шольц закликали Путіна забезпечити покращення гуманітарного становища цивільного населення та наголосили на важливості поводження з полоненими відповідно до норм міжнародного гуманітарного права.