Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

CNN: Америка після коливань передасть Україні системи залпового вогню

CNN: Америка після коливань передасть Україні системи залпового вогню
Фото: commons.wikimedia.org

В адміністрації президента США Джо Байдена планують надати Україні нову партію зброї, зокрема сучасні реактивні системи залпового вогню (РСЗВ) MLRS. Завдяки цим РСЗВ, сподіваються в Україні, може настати перелом у війні. Про це повідомляє CNN із посиланням на власні джерела.

Як пише видання, адміністрація Байдена готується надати Україні вкрай потрібні їй сучасні РСЗВ MLRS. Вони здатні запускати ракети набагато далі, ніж будь-які інші аналоги, що є в Україні. З цим і були пов'язані побоювання американської адміністрації, де припускали, що Україна може використати зброю зі США для обстрілу російської території, що призведе до ескалації.

Про необхідність такого озброєння неодноразово говорили українські міністри закордонних справ Дмитро Кулеба, президент Володимир Зеленський та інші українські політики. На їхню думку, саме ці системи можуть змінити перебіг війни.

- Скільки часу ми боремося, щоб Україні надали всю зброю, яка потрібна, щоб змінити характер боїв і почати рухатися швидше і впевненіше до вигнання окупантів. Вся зброя, у тому числі MLRS. "Ми впевнені, що завдяки нашим зусиллям ми все ж таки будемо почуті", - сказав, зокрема, Зеленський.

"Адміністрація (Байдена - ред.) схиляється до того, щоб надати системи (MLRS - ред.) у рамках розширеного пакету військової допомоги Україні, про що може бути оголошено вже наступного тижня", - пише видання.

У свою чергу прем'єр-міністр Британії Борис Джонсон закликав продовжувати надавати військову допомогу Україні під час війни проти РФ і підтримав відправку систем залпового вогню. Про це пише Sky News.

Прем'єр-міністр Великобританії закликав західних партнерів негайно надати Україні реактивні системи залпового вогню, щоб ЗСУ могли захистити державу від російської навали.

Він також розкритикував західних лідерів, які вважають, що Зеленський повинен піти на територіальні поступки Росії заради мирних переговорів з диктатором Путіним. Борис Джонсон наголосив, що Путіну не можна довіряти.