21 листопада
Завантажити ще

Кремінь запропонував 100 прізвищ для перейменувань: у списку Стус, Драч, Підмогильний

Кремінь запропонував 100 прізвищ для перейменувань: у списку Стус, Драч, Підмогильний
Фото: facebook.com/govuamova

Тарас Кремінь представив список зі ста прізвищ для перейменувань вулиць в Україні. На сайті Уповноваженого із захисту державної мови повідомили, що перелік видатних людей склали за допомогою інститутів Національної академії наук – літератури імені Шевченка та мовознавства імені Потебні, а також за участю Академії педагогічних наук.

- Зрозуміло, що ініціатива має виходити від мешканців тих населених пунктів, в яких будуть перейменовувати географічні назви та об’єкти топоніміки. Завдання місцевої влади - дослухатися громади, академічних установ, провідних університетів. Певен, що цей узгоджений список буде в нагоді всім, в тому числі за кордоном, хто вже зараз хоче увічнити в назвах вулиць, бібліотек чи скверів імена будівничих - захисників української мови, культури, нації, - сказано у повідомленні мовного омбудсмена.

Кремінь зазначив, що вони не врахували людей, чиї прізвища вже є у географічних назвах чи об'єктах топоніміки. Уповноважений із захисту державної мови готовий прийняти пропозиції людей на пошту: [email protected]. Остаточні рекомендації щодо перейменування або назв нових об'єктів топонімики та географічних назв опублікують до Дня Конституції.

- Запрошуємо долучитися до впорядкування такого списку та надсилати на нашу адресу протягом місяця (до 26.06) імена тих захисників мови, хто, на вашу думку, мав би також бути увічненим в Україні, - зазначив він.

У списку Тараса Кременя є поети Василь Стус (1938-1985), Іван Драч (1936-2018), дисидент Левко Лук'яненко, письменник Валер'ян Підмогильний (1901-1937), мовознавець Олександр Потебня, політичний діяч В'ячеслав Чорновіл.

10 травня керівник Київського метрополітену Віктор Брагінський повідомив про завершення онлайн голосування за нові назви станцій. На думку тих, хто голосував, станцію "Берестейську" треба перейменувати на "Бучанську", " Площу Льва Толстого" - на "Василя Стуса ", "Героїв Дніпра" - на "Героїв України", "Мінську" - на "Варшавську", а "Дружби" народів" - у "Ботанічну". 11 травня у Харкові проспект Московський перейменували на Героїв Харкова, Білгородський узвіз – на вулицю Героїв-рятувальників, Білгородське шосе – на Харківське шосе, а Московський район – на Салтівський.