27 вересня
Завантажити ще

Безугла відреагувала на відкликання свого законопроекту про "страту" саботажників у ЗСУ

Безугла відреагувала на відкликання свого законопроекту про
Фото: facebook.com/m.bezuhla

Народний депутат Мар'яна Безугла прокоментувала відкликання свого законопроекту №7351, який викликав резонанс у суспільстві.

- Проект закону відкликано. Це один з проявів демократії, любе таке рішення оцінюється суспільством і залежить від суспільства. Навіть коли маємо інший вимір потреб під час війни, - написала вона на своїй сторінці у Фейсбук.

Водночас Безугла, яка є заступником голови Комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, продовжила захищати необхідність змінити статут внутрішньої служби ЗСУ. А саме прибрати фразу "не завдаючи смерті військовослужбовцю" з положення про те, що у бойовій обстановці командир може застосувати зброю, якщо немає іншого способу зупинити кримінальне правопорушення.

За словами представниці фракції "Слуга народу", цієї норми немає для поліцейських, а для військовослужбовців вона з'явилася після 2014 року. Безугла наголосила, що не можна бути впевненим, що постріл у саботажника не призведе до його смерті.

– Командир застосував проти саботажника зброю. Уявіть, прийшлося вистрілити йому, наприклад, у ногу, щоб він не застрелив кілька колег. Але куля могла потрапити в артерію і саботажник помер. Передбачити й убезпечити це на 100% це неможливо, - упевнена Мар'яна Безугла.

Нардеп заявила, що подібна "псевдодемократія" послабила Європу.

Законопроект №7351 відкликали 24 травня. Він був зареєстрований у парламенті 5 травня. Його ініціатором вказана Мар'яна Безугла. Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради рекомендувало не ухвалювати законопроект. Профільний комітет рекомендував прийняти його у першому читанні та суттєво доопрацювати. Один із підписантів документа, “слуга народу” Олександр Бакумов сказав, що ініціатива викликала “неадекватний суспільний резонанс”. Водночас він навів на захист аргументи, схожі на ті, що озвучила Безугла.