Завантажити ще

Кабмін дозволив виїжджати за кордон спортсменам, водіям та залізничникам

Кабмін дозволив виїжджати за кордон спортсменам, водіям та залізничникам

Уряд вніс зміни до правил перетину державного кордону для чоловіків, які є військовозобов'язаними. Відповідний документ опубліковано на сайті Кабінету Міністрів.

Згідно з документом, під час дії в Україні військового стану виїзд за кордон дозволено трьом категоріям військовозобов'язаних чоловіків. Йдеться про водіїв, працівників залізниці та спортсменів.

Водiї. На прикордонних пунктах випускатимуть за кордон водіїв, які перевозять медичні та гуманітарні вантажі. Рішення про їхній виїзд за межі України приймається Міністерством інфраструктури або військовими адміністраціями. Для цього до відомства подаються листи з обґрунтуваннями щодо обсягів вантажів та кількості транспортних засобів від:

  • військових, правоохоронних органів;
  • військових адміністрацій;
  • медичних установ;
  • відправників чи одержувачів гуманітарної допомоги.

Також на кордонах пропустять водіїв компаній, які мають транспортні ліцензії. Перетин кордону дозволяється транспортному засобі, повна маса якого становить 3500 кілограмів і більше.

Залізничники. Працівникам підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці, дозволено виїзд за кордон на строк до 6 місяців.

Спортсмени. Включених до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю випустять за межі України у військовий стан на строк до 30 днів. Виїзд також дозволяється тренерам зі складу національних збірних команд, спортивних суддів та інших фахівців, які забезпечують організаційний, науково-методичний, медичний супровід, антидопінговий контроль.