24 травня
Завантажити ще

У МЗС засудили указ Путіна про видачу російських паспортів на захоплених територіях

У МЗС засудили указ Путіна про видачу російських паспортів на захоплених територіях
Фото: Інформатор.новини

Примусова паспортизація мешканців Херсонської та Запорізької областей є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України. Про це заявили у Міністерстві закордонних справ.

- Міністерство закордонних справ України засуджує указ президента Російської Федерації, який відкриває шлях до примусу мешканців тимчасово захоплених російською армією територій у Херсонській та Запорізькій областях набувати російського громадянства, - зазначено у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, указ президента РФ Володимира Путіна про спрощене отримання громадянства Росії в цих регіонах не має жодного юридичного сенсу і не позначиться на приналежності жителів територій, що тимчасово захоплені Росією, до громадянства України.

– Примусова паспортизація українців у Херсонській та Запорізькій області є черговим свідченням злочинної мети війни Росії проти України – захоплення українських територій для їхньої подальшої окупації та інтеграції у російське правове, політичне та економічне поле, – наголосили у відомстві.

Йдеться про указ, виданий президентом РФ Володимиром Путіним, який спрощує видачу громадянства Росії українцям на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей. Пізніше влада Маріуполя заявила, що російські військові почали видавати городянам російські паспорти без оформлення проміжного громадянства так званої "Донецької народної республіки".