Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Сорос у Давосі передбачив перемогу Україні та демонізував Путіна й Сі Цзіньпіна

Сорос у Давосі передбачив перемогу Україні та демонізував Путіна й Сі Цзіньпіна
Фото: REUTERS/Лісі Ніснер

На Всесвітньому економічному форумі в Давосі виступив американський мільярдер та філантроп Джордж Сорос. А оскільки Сороса вважають одним із «рушіїв» багатьох закулісних процесів у світі, його висловлювання мають свою певну вагу.

Сорос вважає, що Путін уже готовий... до переговорів

Так, наприклад, на форумі в Давосі Сорос заявив, що з часу останньої зустрічі в Давосі перебіг історії різко змінився. Росія вторглася до України. Це потрясло Європу до основ. Європейський Союз був створений, щоб запобігти такому. Навіть коли бойові дії припиняться, що зрештою має статися, ситуація ніколи не повернеться до того, що було раніше. І що вторгнення Росії до України, можливо, стало початком Третьої світової війни, тому для Заходу важливо завдати поразки силам президента Володимира Путіна.

"Вторгнення могло бути початком Третьої світової війни, і наша цивілізація може не пережити її. Найкращий і, мабуть, єдиний спосіб зберегти нашу цивілізацію - якнайшвидше перемогти Путіна. У цьому суть", - сказав Сорос.

Він же сказав, що Путін, який каже, що "спецоперація" в Україні йде за планом і досягне всіх цілей Кремля, тепер вважає, що вторгнення було помилкою і готується до переговорів про припинення вогню. "Але перемир'я недосяжне, тому що йому не можна довіряти. Чим слабкішим стає Путін, тим більш непередбачуваним він стає", - сказав він.

Загалом американський мільярдер пророкує перемогу у війні Україні. "Я не можу передбачити результат, але Україна, безумовно, має шанси на перемогу", - сказав Сорос.

Звинуватив Меркель за те, що вона посадила Європу на російську "газову голку"

Джордж Сорос високо оцінив підтримку України з боку США та Європи, але розкритикував надмірну залежність європейських країн від російських паливних корисних копалин.

"Залежність Європи від російських паливних копалин залишається надмірною, в основному через меркантильну політику, що проводилася колишнім канцлером Меркель", - сказав Сорос.

Як висловився Сорос, вона "уклала спеціальні угоди" з Росією на постачання газу і зробила Китай найбільшим експортним ринком Німеччини. Через це на четвертий місяць повномасштабного вторгнення Росії до України ембарго ЄС на російську нафту і тим більше газ, як і раніше, нездійсненно незважаючи на всі заклики України та частини союзників.

За словами Сороса, хоча нинішнього канцлера Німеччини Олафа Шольца було обрано "для продовження політики Меркель", він "завжди, здається, врешті-решт чинить правильно". Філантроп має на увазі його кроки щодо заморожування газопроводу «Північний потік-2», збільшення витрат на оборону ФРН та відправлення зброї Україні.

Сорос неодноразово похвалив прем'єра Італії Маріо Драгі, який "виявився сміливішим, хоча залежність Італії від газу майже така сама, як у Німеччини".

Росія та Китай – найбільша загроза західній цивілізації

Джордж Сорос у своїй промові розповів про фундаментальні відмінності між двома системами управління, які призводять до зіткнень між відкритим та закритим суспільством. При цьому у відкритому суспільстві роль держави полягає у захисті свободи особистості; у закритому - особистість служить правителям. Це протистояння змусило глав держав забути про домовленості. На другий план відсунуто боротьбу з пандеміями та зміною клімату, угоди про запобігання ядерній війні та підтримку глобальних інститутів. Напруження боротьби може призвести до загибелі цивілізації.

Він також різко розкритикував китайського лідера Сі Цзіньпіна, сказавши, що автократичні режими наразі на підйомі, а світова економіка рухається у бік депресії. За його словами, Путін і Сі - два диктатори, які мають дуже багато спільного і які становлять найбільшу загрозу відкритому суспільству.

Розвиток штучного інтелекту служить Китаю інструментами контролю. Це загострило конфлікт КНР зі США, де переймаються впливом ІІ на свободу особистості.

Клімат відійшов на другий план

Джордж Сорос вважає, що поки вирує війна в Україні, боротьба зі зміною клімату має відійти на другий план. Проте експерти кажуть нам, що ми вже сильно відстали і зміна клімату ось-ось стане незворотною. А це, на його думку, може стати кінцем нашої цивілізації.