29 червня
Завантажити ще

Міністр Резніков пояснив, як нараховують зарплату українським військовослужбовцям

Міністр Резніков пояснив, як нараховують зарплату українським військовослужбовцям
Фото: youtube.com/Військове телебачення України

Міністр оборони України Олексій Резніков записав восьмихвилинне відео, щоб пояснити, як нараховують зарплату військовослужбовцям.

За словами глави відомства, проблема виникла через те, що чисельність особового складу сил оборони зросла у кілька разів буквально за кілька тижнів. Тому досі трапляються випадки, коли в тій чи іншій частині є проблеми з виплатами. Іноді були накази про зарахування людей на посади, тому не було формальних підстав їм платити. Іноді фінансисти в частинах не до кінця розуміли, як робити нарахування.

- Згідно з доповідями, які я отримую, у травні проблемних ситуації було вже на порядок менше, ніж минулого місяця. Нюанси чи особливі ситуації із виплатами ще можуть бути, але загалом система вже налагоджена. Якщо у вас виникають питання щодо грошового забезпечення, перш за все ви повинні звернутися до безпосереднього командира або його заступника по роботі з особовим складом. За необхідності можна також звернутися до фінансової служби вашої частини. Якщо, на вашу думку, питання не вирішилося, ви можете зателефонувати за гарячою лінією Департаменту фінансів Міністерства оборони, - сказав Резніков.

Грошове забезпечення воїнам, які опинилися в полоні, виплачується членам сім'ї за зверненням.

Роз'яснення Олексія Резнікова:

Грошові виплати, які наразі отримують українські військові, складаються з двох частин.

Перша частина – це щомісячне грошове забезпечення, яке військові отримують відповідно до своєї посади, звання, вислуги тощо.

Друга частина – це додаткова грошова винагорода, встановлена ​​з ініціативи Президента України Володимира Зеленського на період воєнного стану.

Ця додаткова винагорода нараховується за такою логікою.

Для військовослужбовців, які безпосередньо не залучені до ведення бойових дій, додаткова винагорода у розрахунку на місяць становить 30 тисяч гривень, або приблизно 1000 грн. на день.

Для воїнів, які беруть участь у боях, додаткова винагорода визначається із розрахунку 100 тисяч гривень на місяць. Або приблизно 3000 грн. в день.

Тобто, якщо військовослужбовець, скажімо, рядовий стрілець, півмісяця обороняв кордон з Угорщиною, а решту півмісяця брав безпосередню участь у боях на Харківщині чи Донбасі, сумарно через місяць йому буде нараховано:

щомісячне грошове забезпечення у розмірі близько 13-14 тис. грн. відповідно до посади та звання.

близько 15 тисяч гривень додаткової винагороди за несення служби під час воєнного стану.

та близько 50 тис. гривень безпосередня участь у бойових діях.

Тобто, загальна сума у ​​такому разі для рядового стрільця становитиме 78-79 тис. грн. мінус відрахування.

Кількість днів, які військовослужбовець безпосередньо перебував у бою, виконував бойові завдання, визначається з бойових наказів та розпоряджень, що видаються військовим командуванням різних структур сил оборони.

Якщо йдеться про Збройні Сили України, військова частина подає до Міністерства оборони заявку на виплату грошового забезпечення. Міністерство оборони із цієї заявки перераховує військовій частині гроші. Після цього військова частина відносить кошти безпосередньо військовослужбовцю.

Для отримання грошових виплат військовослужбовець повинен мати рахунок у будь-якому українському банку. Наголошую – у будь-якому. Ніхто не спроможен змушувати військовослужбовця до вибору того чи іншого банку. Реквізити свого рахунку потрібно надати до фінансової служби вашої частини.

Виплата грошей військовослужбовцям проводиться у поточному місяці за попередній. Тобто у травні за квітень. Вона поділяється на дві частини.

У першій декаді місяця військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення відповідно до посади, звання та інших параметрів.

У другій декаді відбувається нарахування додаткової винагороди, тих 30 або 100 тисяч за воєнний стан та бойові.

Платежі розведені на дві частини, тому що розмір щомісячного грошового забезпечення відомий. Він майже однаковий щомісяця.

А розмір додаткової винагороди за підсумками місяця фінансові служби частин повинні  порахувати на підставі бойових наказів.

Також слід розуміти, що окремі підрозділи тієї чи іншої бригади можуть перебувати у бою. Тоді як інші перебувають у пункті постійної дислокації, проходять узгодження чи виконують інші, небойові завдання.

Тому в рамках однієї бригади або навіть батальйону розмір виплат може суттєво відрізнятись. Все залежить від бойових наказів.

Резніков повідомив, що за квітень Міністерство оборони перерахувало військовослужбовцям 51,5 млрд гривень. У червні відомство готується виплатити близько 64,5 млрд грн. 2021 року приблизно таку суму сплатили за рік.

Наступне подібне звернення міністр планує зробити з приводу грошового забезпечення та виплат пораненим, а також щодо виплат сім'ям загиблих воїнів.