Завантажити ще

Кулеба у Давосі: Україна не сподівається на НАТО, вирішуючи проблему з експортом зерна

Кулеба у Давосі: Україна не сподівається на НАТО, вирішуючи проблему з експортом зерна
Фото: youtube.com/Фонд Віктора Пінчука

Україна шукає вирішення проблеми з експортом зерна та мало сподівається на допомогу НАТО у цьому питанні. Про це міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив під час Українського сніданку в Давосі.

- Якщо НАТО не закрило небо над Україною у найтрагічніші моменти війни, чому вони зараз розкриють Чорне море, щоб безперешкодно транспортувати сільгосппродукцію? Я вітатиму це рішення, але не думаю, що у західних та інших країн вистачить мужності, щоб знайти силове рішення. Ми шукаємо вирішення проблеми, – сказав глава МЗС.

Кулеба додав, що проблема полягає у неможливості довіряти Росії. Якщо вона підпише гарантії безперешкодного проходу, це не означає, що його надасть, а також будь-якої миті може порушити таку угоду.

- Я так говорю, тому що у нас 300 років спільної історії з Росією, – зазначив міністр закордонних справ.

Дмитро Кулеба сказав, що якщо сільськогосподарський цикл перерветься, це призведе до багаторічних проблем із продовольством у всьому світі.

Глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс запропонував організувати міжнародну військово-морську операцію для вивезення українського зерна із заблокованого Росією Одеського порту. 24 травня Куліба закликав світ не купувати в Росії вкрадене українське зерно. За словами міністра агрополітики Миколи Сольського, окупанти вкрали близько 400-500 тисяч тонн зернових культур. 21 травня стало відомо, що Україна налагодила експорт зернових до Литви залізницею.